Košík: 0
Spolu: 0.00
Pozrieť košík Zaplatiť

canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Čierno-biele pohárové spomienky: Artmedia Petržalka – FC Tampere United (Fín.) 3:1, 4:2

Ján Kozák otvoril skóre odvetného zápasu proti Tampere United (4:2) premeneným pokutovým kopom.

Po vyradení maltského klubu FC La Valletta čakal v 2. predkole Ligy majstrov 2008/09 na petržalskú Artmediu fínsky majster Tampere United. Tím trénera Weissa vyradil nováčika Ligy majstrov víťazstvami 3:1 vonku a 4:2 na domácej pôde a tešil sa na 3. predkolo, v ktorom čakal víťaza duelu slovenského majstra s fínskym slávny Juventus Turín.

Artmedia prešla druhým predkolom ako nôž maslom. Veľa naznačila už 14. sekunda prvého zápasu, kedy Pospěch vystihol nedôraznú „malú domov“ Järvinena, obišiel brankára Kavéna a chýbali centimetre, aby z ostrého uhla namieril medzi žrde súpera. Čo sa nepodarilo v 1. minúte, to si Zbyněk Pospěch nahradil o desať minút neskôr. Kozák vysunul kolmicou Halenára, ten priťukol čekému legionárovi a Artmedia sa ujala vedenia 1:0.

Domácich vrátil do zápasu o osem minút neskôr Niemi. V 18 min sa oprel do lopty po priťuknutí Mynttiho a Kamenár na umiestnenú k strelu k žrdi nestihol zareagovať – 1:1. Artmedia však kontrovala gólom hneď z rozohrávky v stredovom kruhu. Urbánek poslal z ľavej strany center na Obžeru a náš tím viedol 2:1. Artmedia sa v druhej časti hry zamerala na bránenie, no štyri minúty pred koncom dokázala víťazstvo poistiť gólovou parádou Pirosku, ktorý najskôr nasadil jasličky Ojanperämu a Potom poslal loptu do šibenice Kavénovej bránky.

Strelecky sa presadil aj Juraj Halenár, na snímke v súboji s Matiasom Lindstromom.

S víťazstvou 3:1 na pôde súpera nastúpil tím trénera Weissa do odvety na štadióne NTC v Senci a aj v odvete išla v úvode zápasu do vedenia Artmedia. Už v 9. min Kujala stiahol v pokutovom území Pospěcha a J. Kozák sa z bieleho bodu nemýlil – 1:0. O postupujúcom bolo rozhodnuté už do polčasu po tom, čo polčasové skóre na 3:0 navýšil v 35. minúte premeneným nájazdom na Kavéna Zbyněk Pospěch a v poslednej minúte prvej časti hry sa presadil strelecky tiež Halenár.

Po výmene strán sa zápas iba dohrával a Artmedia dovolila súperovi skorigovať skóre dvomi gólmi, gólový účet zápasu uzavrel podobne ako v prvom stretnutí gólom Piroska. Tréner Weiss mohol byť po zápase spokojný. „Opäť sme potvrdili dobrú formu. Snažili sme sa hrať aktívne a napádať obranu súpera, vytvorili sme si šance a predviedli sme niekoľko pekných kombinácií. Prebojovali sme sa zaslúžene do 3. predkola Ligy majstrov a tešíme sa minimálne na dva ďalšie dvojzápasy v pohárovej Európe.“

Súperom Artmedie v 3. predkole bol avizovaný taliansky veľkoklub Juventus Turín, Artmedia mohla vstupovať do súboja s velikánom bez obáv, veď v prípade vypadnutia mala istú účasť v play-off Európskej ligy. O dueloch s Nedvědom a spol. viac v budúcotýždňových pohárových spomienkach.

Tampere United – Artmedia Petržalka 1:3 (1:2)
30.07.2008

Góly: 18. Niemi – 10. Zb. Pospěch, 19. Obžera, 86. Piroska
ŽK: 78. Ojanperä – 69. Velický
R: Peter Sippel (Nemecko), 9228 divákov

TAMPERE: Kavén – Järvinen, Kujala, Kuoppala, Ojanperä – James (82. Savolainen), Pohja, Saarinen – Niemi, Rafinha (71. Hjelm) – Myntti. Tréner: Ari Hjelm.
PETRŽALKA: Kamenár – Čišovský, Saláta, Farkaš, Urbánek – Velický – Obžera (61. Pedro), Kozák, Fodrek – Halenár (76. Piroska), Pospěch (85. Oravec). Tréner: Vladimír Weiss.

Artmedia Petržalka – Tampere United 4:2 (3:0)
06.08.2008
Góly: 9. J. Kozák (11m), 35. Zb. Pospěch, 45. Halenár, 78. Piroska – 72. P. James (11m), 79. J. Hjelm
ŽK: P. Farkaš
R: Kuipers (Holandsko)

PETRŽALKA: Kamenár – Zb. Pospěch (60. Oravec), Urbánek, Saláta, Goncalves Pedro, P. Farkaš, Halenár, J. Kozák ml., Čišovský (46. Obžera), Velický (68. Glever), Piroska. Tréner: Vladimír Weiss.
TAMPERE: Kavén – Kuoppala (46. Savolainen), Myntti, Aho, Kuala, Niemi, Pohja, Järvinen, Ch. James, Rafinha (46. J. Hjelm), M. Lindström. Tréner: Ari Hjelm.