shopping-bag 0
Košík: 0
Spolu: 0.00
Pozrieť košík Zaplatiť

Čierno-biele pohárové spomienky: Artmedia Petržalka – Sporting Braga (Por.) 0:4, 0:2

canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Juraj Piroska (vpravo) v súboji s Pinheirom Moisésom v odvetnom zápase 1. kola Pohára UEFA 2008/09 Artmedia Petržžalka – SC Braga (0:2).

Seriál spomienok na účinkovanie Artmedie Petržalka na európskej pohárovej scéne ukončíme dnes pre túto chvíľu posledným, v poradí dvadsiatym dvojzápasom v rámci 1. kola UEFA 2008/09, v ktorom náš tím vedený Michalom Hippom, podľahol portugalskému Sportingu Braga 0:4 a 0:2. Zápasy napriek hladkému vypadnutiu majú pevné miesto v kronike petržalského futbalu.

Výhliadky na postup posunul do roviny teórie už úvod prvého zápasu v Brage, respektíve jeho prvopolčasový rezultát. V 2. minúte otvoril skóre zápasu Brazílčan Evaldo, keď ľavačkou obalil loptu a tá zapadla po pravej ruke do bránky Kamenára. Vyrovnať mohol o šesť minút neskôr Piroska, no jeho strelecký pokus zblokoval Moisés a opraty zápasu držali v rukách pevne domáci. V 18. min prvýkrát gólovo udrel Zé Meyong, keď lobom poslal domácich do dvojgólového vedenia a Kamerunčan pridal ďalší gól po polhodine hry, kedy po faule na Césara Peixota v pokutovom území sa ozvala píšťalka nórskeho arbitra Berntsena a Zé Meyong sa opäť nemýlil.

Krutý výsledok 0:3 po polčase vyprevádzal tím trénera Hippa do druhej časti hry s cieľom skorigovať výsledok pred domácou odvetou a tomu zodpovedalo aj dianie na ihrisku. Artmedia hru vyrovnala a dostala sa do streleckých príležitostí, no pokusy Fodreka a Pirosku gól nepriniesli a keď v 76. min skompletizoval Meyong hetrik, tréner Michal Hipp a jeho tím cestovali do Bratislavy sklamaní. „V príprave sme sa venovali hre súpera, ale v zápase to nebolo vidieť. Domáci na ihrisku dominovali, po tomto výsledku sú naše šance na postup prakticky nulové.

Branislav Fodrek v súboji s Wandersonom Almeidom v odvetnom stretnutí na Tehelnom poli.

Kto čakal pokus o obrat v odvetnom zápase na Tehelnom poli, bol zaskočený prvým gólom v sieti Kamenára už v 11. minúte. O to viac, že s výnimkou chorvátskeho rozhodcu Strahonju asi nik nevedel, prečo ukázal na biely bod. Ponúknutú šancu Burgos využil a keď pridal po polhodine ten istý hráč peknou strelou k žrdi druhý gól – dohrávalo sa vo vlažnom tempe. Vo zvyšku zápasu sa Kamenár blysol skvelým zákrokom, keď po zaváhaní Dosoudila zlikvidoval samostatný nájazd Cuestu, na druhej strane po akcii Velického mieril na bránu súpera nebezpečnou strelou Guédé.

Dvadsať dvojzápasov Artmedie prinieslo dvadsať pamätných príbehov, ktoré s pribúdajúcim časom získavajú na hodnote čoraz viac. Celtic, Inter Miláno, Juventus, či Glasgow Rangers, tímy s bohatou históriu, si merali sily s Petržalkou a napísali príbehy, o ktorých budú hrdo hovoriť pamätníci svojim synom, či neskôr vnukom. Petržalský seriál duelom s Bragou napísal pre túto chvíľu poslednú časť. Mnohé z nich sa javili niekedy v minulosti ako sen, no tie futbalové, ako sa ukázalo aj pred dedsaťročím, sa neraz plnia. Ktovie, možno nám čoskoro bude dopriate napísať európsky pohárový príbeh s poradovým číslom 21.

Sporting Braga – Artmedia Petržalka 4:0 (3:0)