FCPA – FK Karpaty Limbach

FCPA 3 - 0 FK Karpaty Limbach
02 okt 2016 - 10:30Štadión FCPA

FC Petržalka akadémia – FK Karpaty Limbach 3:0 (1:0)

V 10. kole IV. ligy Bratislava privítal vedúci tím tabuľky FC Petržalka akadémia na domácom ihrisku 5. mužstvo FK Karpaty Limbach. Hosťom chýbala najväčšia osobnosť tímu Juraj Czinege, ktorý hrával počas svojej bohatej kariéry vo viacerých slovenských i zahraničných prvoligových mužstvách vrátane Petržalky, ktorej bol svojho času kapitánom. Diváci videli dva rozdielne polčasy. V tom prvom sa domáci akademici trápili a veľa toho smerom dopredu neukázali. V druhom dejstve boli aktívni a vypracovali si viacero príležitostí. V stretnutí debutovali v základnej zostave Juraj Piroska a brankár Peter Gábriš. Z lavičky zasiahli do hry mladíci Marek Vlk a Kristián Marcin. Po zranení si približne polhodinu zahral aj Juraj Halenár. Toto meranie síl prinieslo aj červenú kartu pre hráča hostí Jozefa Genčúra.

Góly:
13′ Kusý, 50′ Hronec, 55′ Boďo

FC Petržalka Akadémia: Gábriš- Indrichovič, Walla, Petráš, Marko- Hečko (78′ Marcin), Kusý (75′ Vlk), Uhlík, Hronec- Piroska- Boďo (62′ Halenár)

FK Karpaty Limbach: Farkaš- Verníček, Štroffek, Hlavina, Benčúrik, Vojtek, Mataš, Gašparovič, (73′ Čajkovič), Gavorník, Genčúr, Spišiak (42′ Sokolík)

Po vysokom víťazstve na pôde Slovana Viničné čakal na zverencov trénera Dominika Tótha domáci zápas proti piatemu celku ligovej tabuľky FK Karpaty Limbach. Veľkou udalosťou, ktorá sa počas týždňa stala v klube FC Petržalka akadémia bol návrat bývalého hráča Petržalky Juraja Pirosku do tímu. Bývalý hráč Slovana Bratislava, FK Senica, Spartaka Myjava či Sparty Praha bude v domácom kolektíve minimálne do zimy a určite pomôže svojimi skúsenosťami ambicióznemu petržalskému tímu. Od začiatku stretnutia nastúpil do brány gólman Peter Gabriš. Hosťom z Limbachu chýbal skúsený stredopoliar Juraj Czinege, známy z pôsobenia v Interi Bratislava, Trenčíne, Petržalke ako aj iných kluboch vrátane zahraničných angažmánov.

V 8. minúte sa o prvý zaujímavý moment v zápase postaral Piroska. Jeho priamy kop ale minul Farkašovu bránu. V 13. minúte si domáci fanúšikovia zakričali gól. Hroncovu strelu ešte Andrej Farkaš bravúrne vyrazil, na dorážku Kusého bol ale prikrátky. 1:0 pre Petržalku. Potom sa dlhú dobu nevedela Petržalka presadiť proti fyzicky silnej a dobre organizovanej obrane Limbachu. V 34. minúte chytil brankár Farkaš slabú Boďovu strelu. O tri minúty mal rovnaký hráč na hlave gól, jeho pokus ale mieril tesne nad brvno brány Limbachu. Do druhého polčasu vstúpila Petržalka s väčšou aktivitou a snahou o poistenie tesného vedenia.

V úvode druhej časti hry trafil Hronec z priameho kopu bočnú sieť. V 50. minúte sa Jakub Hronec už presadil, keď po Hečkovej nahrávke zvýšil na 2:0 pre Petržalku. O ďalších päť minút to bolo už 3:0 pre domáci kolektív. Piroskov priamy kop Farkaš vyrazil s námahou pred seba a Dávid Boďo dorážkou zvýšil náskok Petržalky na rozdiel troch gólov. Petržalka aj naďalej útočila. V 57. minúte vystrelil mimo aktívny Boďo. O chvíľu vyrazil Andrej Farkaš strelu Jakuba Hronca. Následná strela kapitána Petráša letela vedľa Farkašovej svätyne. V 68. minúte vyrazil gólman Limbachu strelu Fera Hečka. Dorážka Hronca letela vysoko nad. V 75. minúte vystrelil nepresne Uhlík.

O tri minúty chytil brankár Andrej Farkaš na dvakrát strieľaný center agilného Denisa Indrichoviča. V závere to krajný bek Petržalky Indrichovič skúšal strelou, Farkaš jeho pokus vyrazil na roh. V dnešnom stretnutí sa v prvom polčase naši hráči ťažko presadzovali proti vyšším a fyzicky silnejším hráčom súpera. Naopak v druhom polčase boli aktívni a vypracovali si viacero dobrých šancí na gól. Okrem toho viackrát sa im nepodarilo dotiahnuť akciu do konca, pretože váhali so zakončením. Na druhej strane nepustili súpera počas celého zápasu do vážnejšej gólovej šance a brankár Peter Gábriš nemal prakticky žiadnu prácu. Obranu tradične držal kapitán Petráš. Smerom dopredu neúnavne behal a podporoval ofenzívu Denis Indrichovič. V zálohe hral veľmi dobre Roman Kusý, ktorý dal aj gól.

Pochvala za gól patrí aj Jakubovi Hroncovi a Dávidovi Boďovi. Juraj Piroska odohral solídny zápas. Potrebuje sa ale ešte viac zohrať so spoluhráčmi. Mladíci Vlk a Marcin tiež podali snaživý a zodpovedný výkon, a najmä Vlk sa viackrát pekne zapojil do kombinácií. Fanúšikov rovnako potešil svojím návratom po zranení Juraj Halenár. Hostia z Limbachu boli veľmi húževnatým súperom. Ich brankár Andrej Farkaš vyriešil napriek trom gólom vo svojej sieti viacero iných nebezpečných situácií. Cítiť bolo aj veterána Štefana Maťaša, ktorý ukázal prehľad i solídnu kopaciu techniku.

Našim chlapcom patrí poďakovanie a blahoželanie k ďalšiemu víťazstvu, ktoré sa dnes nerodilo ľahko. Tím trénera Dominika Tótha sa aj naďalej drží na vedúcej pozícií v tabuľke IV. ligy Bratislava. Najbližšie čaká na tím Petržalky veľmi dôležitý zápas na pôde druhého tímu tabuľky SFC Kalinkovo. Tento šláger sa bude konať v nedeľu 9.10. 2016 o 15:30 na ihrisku v Kalinkove. Veríme, že sa hráči a realizačný tím dobre pripravia na tento dôležitý zápas a urobia radosť svojim verným fanúšikom úspešným výsledkom i peknou hrou.

Pozápasový rozhovor s generálnym manažérom Andrejom Kalinom:

Ako hodnotíte domáce stretntutie proti FK Karpaty Limbach v ktorom Petržalka zvíťazila 3:0?
,,V zápase sa nám presadzovalo ťažšie, súper v podstate nevyliezol spred svojej šestnástky, kde bránil so všetkými hráčmi. Aj napriek tomu sme si vypracovali viacero šancí, hlavne v druhom polčase. Chýbala streľba spoza pokutového územia, loptu sme chceli doniesť priamo do brány.“

Veľkou udalosťou bol návrat Juraja Pirosku do Petržalky. Ako hodnotíte jeho výkon?
,,Bol to Pirohov prvý majstrovský zápas takmer po 4 mesiacoch a bolo to vidieť. Tiež sa ešte musí s tímom zžiť. Som presvedčený, že bude kvalitnou posilou a určite nám pomôže. Sme radi, že je v mužstve a ešte o niečo zvíši kvalitu nášho kádra.“

V stretnutí nastúpil od začiatku v bráne Peter Gábriš, ktorý si udržal čisté konto. Má Petržalka po dlhotrvajúcich problémoch s náhradným brankárom v minulých sezónach konečne vyrovnanú brankársku dvojicu?
,,Pejo nemal v podstate žiadnu robotu, súper ho nepreveril. Áno, brankári sú vyrovnaní, takže konečne je aj na tomto poste zdravá konkurencia, za čo sme radi.“

Do zápasu zasiahli aj dorastenci Vlk a Marcin. Ako sa vám pozdávali ich výkony?
,,Som naozaj rád, že vieme dať priestor aj našim mladým hráčom z akadémie. Dovolím si tvrdiť, že z chalanov, ktorí prišli z dorastu ani jeden nesklamal. Nasadenie iba 16 ročného Marcina dokazuje, že pokiaľ budú chalani makať, svoju šancu dostanú. Marek Vlk je náš odchovanec, ktorý sa ku nám vrátil z Dunajskej Stredy, predtým pôsobil v Trenčíne. V tréningu a aj v zápase ukázal svoju kvalitu a je prísľubom do budúcna, takisto ako Marcin, Bončo, Paxner, Maco a ďalší.“

O týždeň čaká na Petržalku šláger na ihrisku SFC Kalinkovo. Čo očakávate od tohto zápasu?
,,Už teraz vieme, že nás nečaká nič ľahké. V Kalinkove sú hody, takže príde aj veľa ľudí, navyše je to súboj prvého s druhým, pre nás šláger jesene. Domáci nám určite nič nedarujú, na to sa musíme pripraviť. V Kalinkove je údajne ihrisko s menšími rozmermi, takže to bude hlavne o osobných súbojoch.“