FCPA – MFK Rusovce

FCPA 3 - 0 MFK Rusovce
04 sep 2016 - 10:30Štadión FCPA

FC Petržalka akadémia – MFK Rusovce 3:0 (0:0)

Po remíze v Lamači čakal na tím seniorov FC Petržalka akadémia domáci zápas 6.kola IV. ligy Bratislava proti MFK Rusovce. Diváci na štadióne v Ovsišti, ktorých sa tentoraz zišlo 782 videli zaujímavý zápas. V prvom polčase mali nebezpečnú šancu hostia, druhý polčas patril už jednoznačne domácim hráčom, ktorí tromi gólmi za 16 minút rozhodli o svojom triumfe. Prvý zápas za tím Petržalky odohral Dávid Boďo a nepočínal si vôbec zle. Po dlhšom čase zasiahol do zápasu aj Michal Driapsa. Zranený Juraj Halenár ešte nebol na zápasovej súpiske, Sven Rybecký bol na lavičke náhradníkov.

Góly: 61. Hečko, 75. Petráš, 77. Hronec

FC Petržalka Akadémia: Valašik- Indrichovič, Petráš, Valent, Zemeš- Hečko, Kusý, Uhlík, Marko (46. Zahustel), Čapla (81. Boďo)- Hronec (81. Driapsa)

MFK Rusovce: Zonyga- A. Marienka, Keszi, Poláček, Grom (60. Chovaňák), Dzvoník (65. Okénka), Jurček, Režný, D. Marienka (70. Hudec), Král. Kogler

V 6. kole IV. ligy Bratislava zavítali do Ovsišťa hostia zo susedných Rusoviec, kolektív MFK Rusovce. Hráči Petržalky si chceli napraviť reputáciu po remíze na pôde Lamača v ostatnom kole. Prvá šanca patrila zverencom Dominika Tótha. V 3. minúte mierili nožničky Jakuba Hronca vedľa brány kapitána MFK Mariána Zonygu. V 11. minúte preloboval Fero Hečko okrem brankára aj bránu a tak sa skóre nemenilo. Potom pohrozili aj hostia. V 18. minúte vybehol na hranicu pokutového územia gólman domácich Milan Valašik a vyboxoval loptu pred dobiedzajúcim útočníkom Rusoviec. V 37. minúte vyrazil bravúrne Valašik Koglerov pokus. Na druhej strane hracej plochy hlavičkoval nepresne stopér Valent.

V závere prvého polčase zasiahol Valašik aj po priamom kope Martina Krála a vďaka nemu si Petržalčania držali v polčase vzadu nulu. Do druhého dejstva vstúpila Petržalka aktívnejšie a zvýšila svoj tlak. V 52. minúte mal veľkú šancu pri samostatnom úniku Peter Čapla. Zonyga ale jeho strelu chytil. O dve minúty vystrelil nad Jakub Hronec. V 57. minúte vyškriabal Marián Zonyga na roh aj Valentovu hlavičku. V 61. minúte si domáci priaznivci zakričali gól, keď sa krásnou strelou z hranice pokutového územia presadil Fero Hečko a otvoril skóre stretnutia. O tri minúty zblokovala obrana MFK Rusovce strelu Indrichoviča. O dve minúty chytil Valašik loptu pred aktívnym Koglerom. Pokus striedajúceho Hudeca v 71. minúte nebol presný.

V 72. minúte bol Zonyga pri lopte skôr než Hečko. V 75. minúte zavelil do útoku domáci kapitán Petráš a presnou strelou k žrdi prekonal Zonygu. 2:0 pre Petržalku. O dve minúty uzavrel na konečných 3:0 pre Petržalku krásnou strelou z priameho kopu Jakub Hronec. Následne chytil kapitán hostí pokus Čaplu. V 84. minúte sa pekne predieral Driapsa, obrana MFK jeho pokus zblokovala. V závere odkopla obrana hostí loptu v poslednej chvíli pred debutantom Boďom.

V dnešnom zápase sa hráčom Petržalky podarilo zdolať húževnatého súpera, ktorý najmä v prvom polčase hrozil z viacerých šancí. Druhé dejstvo patrilo domácemu kolektívu, ktorý premenil svoje šance na góly a mohol pridať i ďalšie, resp. otvoriť skóre už skôr. Brankár Milan Valašik si dnes udržal čisté konto a má veľkú zásluhu na dnešnom víťazstve. Vzadu podal výborný výkon kapitán Peter Petráš, ktorý dal aj gól. Bojovník a obľúbenec petržalských tribún Fero Hečko sa dnes presadil exportným gólom.

Nemenej pekný bol aj tretí gól Jakuba Hronca z priameho kopu. V prvom polčase si vybral slabšiu chvíľku pravý bek Indrichovič, naopak v druhom dejstve hral svoj štandard spojený s tradičnou podporou ofenzívy. Snahu nemožno uprieť Petrovi Čaplovi, ktorý síce neskóroval, ale bol aktívny a nebezpečný. Sympatické výkony podali aj debutant Dávid Boďo a snaživý Michal Driapsa. Chlapcom patrí poďakovanie za dnešný výkon i víťazstvo. Pripájame k nemu aj blahoželanie členom realizačného tímu a všetkým, ktorí sa starajú o klub z pravého brehu Dunaja. Po zápase si hráči vychutnali tradičnú „ďakovačku“ s fanúšikmi.

Najbližšie čaká na zverencov Dominika Tótha zápas na ihrisku súpera. Ten sa bude konať v nedeľu 11.9. 2016 o 16:30. Naším súperom bude kolektív ŠK Šenkvice. Tento zápas bude špecifický autobusovým výjazdom fanúšikov Petržalky. Veríme, že sa hráči a realizačný tím dobre pripravia na toto meranie síl a opäť potešia všetkých priaznivcov čiernobielych dobrou hrou a trojbodovým zápisom.

Pozápasový rozhovor s generálnym manažérom Andrejom Kalinom:

Ako hodnotíte stretnutie proti MFK Rusovce, v ktorom Petržalka zvíťazila 3:0?
,,Opäť sme nepremenili príležitosti v prvom dejstve a boli sme málo dôrazní, vzadu sme robili chyby, z ktorých nás mohol súper potrestať. Druhý polčas sme sa zlepšili, zvýšili dôraz a zaslúžene sme vyhrali 3:0, pričom víťazstvo mohlo byť aj vyššie.“

Ako ste spokojný s tým, ako zvládli hráči náročný program troch zápasov za sedem dní?
,,V pondelok sme absolvovali regeneráciu v novootvorenej petržalskej plavárni a tréningy neboli tak náročné, ako obvykle, som spokojný s tým, ako mužstvo zvládlo náročnejší program.“

Aký je zdravotný stav zranených Juraja Halenára a Jakuba Rojka? Kedy sa zapoja do tréningového procesu?
,,Obidvaja by sa mali v najbližších dňoch zapojiť do tréningového procesu.“

V dnešnom stretnutí predviedol viacero dobrých zákrokov brankár Milan Valašik. Potešil Vás výkon gólmana, ktorý viedol aj k prvej nule na konte inkasovaných gólov v sezóne?
,,Dnes nám Milan podržal, som za to rád. Verím, že aj jemu pomôže udržané čisté konto.“