FCPA – MFK Skalica

FCPA 1 - 5 MFK Skalica
10 aug 2016 - 18:30Štadión FCPA

FC Petržalka akadémia – MFK Skalica 1:5 (0:3)

V 2. kole Slovnaft cupu prisúdil žreb tímu seniorov FC Petržalka akadémia druholigový tím MFK Skalica. Toto stretnutie prilákalo do hľadiska štadióna v Ovsišti vyše 1100 divákov. Tí boli svedkami šiestich gólov, hetriku hosťujúceho Človečka, ako aj mnohých ďalších zaujímavých momentov. Druholigista zo Skalice ukázal dôraz v osobných súbojoch, dobrú organizáciu hry a domácich akademikov pustil k svojej bráne len zriedka. Čestný gól za Petržalku strelil záložník Roman Kusý. Na posledných približne desať minút sa na ihrisku objavil aj tvorca hry Andrej Kalina, ktorého počas celej kariéry sužujú nepríjemné zranenia.

Góly: 67. Kusý- 3. Hruška, 19., 36., 61. Človečko, 49. Šebesta

FC Petržalka Akadémia: Valašik- Indrichovič, Marko (66′ Valent), Petráš, Zemeš- Rybecký (46′ Čapla), Kusý (83′ Kalina), Uhlík, Hronec, Hečko- Halenár

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko- Hlavatovič, Konečný, Majerník, Mizerák- Švrček (79′ Vrablec), Lipták, Neoveský, Človečko, Hruška (66′ Vrábel)- Šebesta (81′ Ulrich)

2. kolo Slovnaft cupu prinieslo hráčom FC Petržalka akadémia zápas s druholigistom MFK Skalica. Domáci nastúpili v zostave aj s Halenárom a Petrášom. Post ľavého obrancu zastával v tomto stretnutí Denis Indrichovič, ktorý väčšinou hráva na druhom kraji obrannej formácie. Za hostí nastúpili dvaja hráči, ktorí svojho času obliekali čiernobiely dres. Boli nimi Roman Konečný a Ondrej Neoveský. Hostia udreli už v 3. minúte, keď sa hlavou presadil Hruška. V 13. minúte netrafil Valašikovu bránu Človečko. Následnú strelu Daniela Šebestu vyrazil brankár Petržalky.

V 19. minúte sa hostia presadili druhýkrát, keď Človečko presnou strelou zvýšil na 2:0. 26. minúta priniesla Neoveského pokus a Valašikov zákrok. Potom netrafil bránu Petržalky z priameho kopu Šebesta. V 36. minúte sa znovu presadil Človečko a bolo 3:0 pre Skalicu. V 42. minúte sa pripomenuli aj domáci Kusého nepresnou strelou. Na druhej strane trafil žrď aktívny Šebesta. V druhom polčase sa obraz hry príliš nezmenil. Skalica kontrolovala vývoj zápasu. Domáci zvýšili aktivitu a snažili sa s výsledkom niečo urobiť. V 49. minúte zvýšil na 4:0 pre hostí Daniel Šebesta. O štyri minúty netrafil bránu Petržalky Švrček.

V 61. minúte uzavrel svoj hetrik všadeprítomný Človečko. 5:0 pre Skalicu. V 66. minúte sa pri strele a následkej dorážke Skaličanov vyznamenal Milan Valašik. O minútu udreli domáci, keď sa Kusý vyhol ofsajdovej pasci a peknou strelou prekonal Čikoša-Pavlička. V 76. minúte netrafil bránu Skalice z priameho kopu Halenár. V 84. minúte vyrazil Milan Valašik aj strelu Martina Vrableca. O dve minúty netrafil bránu Čikoša-Pavlička Peter Čapla. V závere stretnutia ešte odvrátil z bránkovej čiary pokusy Skaličanov striedajúci Róbert Valent.

V dnešnom stretnutí ťahali naši hráči proti súperovi z vyššej súťaže za kratší koniec. Chýbal dôraz v osobných súbojoch a lepšia organizácia hry. Skalica umne kontrolovala hru bola smerom dopredu nebezpečná, silná na lopte a vyhrávala väčšinu osobných súbojov. Napriek prehre sa nemajú hráči Petržalky začo hanbiť, keďže na ihrisku odovzdali maximum. Nášmu jedinému úspešnému strelcovi Romanovi Kusému blahoželám ku gólu.

Súperovi zo Záhoria blahoželám k výhre a postupu do ďalšieho kola Slovnaft cupu v ktorom narazí na kolektív FC ŠTK 1914 Šamorín. Petržalka pokračuje v ligovej súťaži. Najbližšie stretnutie čaká na zverencov Dominika Tótha v nedeľu 14.8.2016 o 17:30 v Slovenskom Grobe. Naším súperom bude kolektív OŠK Slovenský Grob. Verím, že sa naši hráči z prehry rýchlo otrasú a v nedeľu potešia svojich fanúšikov dobrou hrou aj výsledkom.

Pozápasový rozhovor s generálnym manažérom Andrejom Kalinom:

Ako hodnotíte pohárový zápas proti MFK Skalica, v ktorom Petržalka prehrala 1:5?
,,Taktika, s ktorou sme sa chceli v tomto zápase prezentovať nám stroskotala už v 3. minúte, kedy sme prvý raz inkasovali. Súper bol kvalitnejší, bolo to vidieť. My sme však hrali až príliš ustráchane, pre niektorých našich mladých hráčov to bol prvý takýto ,,veľký,, zápas a bolo to vidieť. Súper mal dokopy asi 7 striel na bránu, z ktorých padlo 5 gólov, čo bola pre nás trochu smola.“

V čom bol podľa Vás základný rozdiel v hre oboch tímov?
,,Súper bol rýchlejší, dôraznejší a sebavedomejší.“

Na zápas sa prišlo pozrieť až 1135 divákov. Ako sa hráčom hralo pred takou kulisou?
,,Diváci boli úžasní, aj počas nepriaznivého výsledku našich hráčov stále povzbudzovali, patrí im veľká vďaka.“

Autor: Tomáš Emrich