FCPA – SDM Domino (A)

FCPA 4 - 0 SDM Domino (A)
18 sep 2016 - 10:30Štadión FCPA

FC Petržalka akadémia – SDM Domino Bratislava 4:0 (3:0)

8. kolo IV. ligy skupiny Bratislava spojilo dohromady kolektívy FC Petržalka akadémia a SDM Domino Bratislava. S rezervou Domina sa tím Petržalky stretával počas pôsobenia v V. lige skupiny Bratislava-mesto. Navyše viacero bývalých i súčasných hráčov Petržalky, vrátane trénera Dominika Tótha, pôsobilo v minulosti práve v Domine Bratislava. Diváci, ktorí sledovali toto stretnutie boli svedkami štyroch gólov, množstva ďalších šancí na oboch stranách, dôraznú hru, ktorou sa prezentovali najmä hostia, ako aj vynikajúci výkon domáceho gólmana Milana Valašika, ktorý si v treťom zápase za sebou udržal čisté konto. Novou posilou v kádri Petržalky je brankár Peter Gábriš, ktorý v minulosti pôsobil napr. v Slovane Bratislava, Senici, či českom klube Bohemians Praha. V dnešnom zápase bol náhradným brankárom. Namiesto Svena Rybeckého nastúpil od začiatku Patrik Zahustel.

Góly: 24′ Hečko, 27′ Hronec, 32′ Petráš, 54′ Boďo

FC Petržalka akadémia: Valašik- Indrichovič, Walla, Petráš, Zemeš (72′ Nagy)- Hečko, Kusý, Uhlík (72′ Driapsa), Zahustel (61′ Marko)- Hronec- Boďo

SDM Domino Bratislava: Kratochvíl- Sninčák, Svitok, Jakubec, Sýkora, Pašuth (62′ Žiška), Ondrejka, Grach, Sadloň, Úradníček (68′ Guliš), Skácel (83′ Bobovnický)

Po výhre v Šenkviciach čakal na A-tím FC Petržalka akadémia zápas na domácej pôde proti tímu SDM Domino Bratislava. Zápas mal špecifický náboj pre domáceho lodivoda Dominika Tótha, ktorý v minulosti v Domine pôsobil ako hráč. Prvá šanca zápasu sa zrodila v 11. minúte, keď po centri Uhlíka a následnej hlavičke sa lopta dostala k Ferovi Hečkovi, ktorý minul odkrytú bránu. Na druhej strane odkopol Valašik loptu pred dobiehajúcimi útočníkmi hostí. O štyri minúty tesne minul bránu Petržalky kapitán Domina Svitok. V 22. minúte zazvonilo po Uhlíkovej strele brvno Kratochvílovej brány.

O dve minúty sa Petržalka ujala vedenia, keď sa presnou strelou po zemi presadil Fero Hečko. O tri minúty to už bolo 2:0 pre domácich. Po Kusého centri skóroval Jakub Hronec. V 30. minúte pohrozili hostia z Trnávky. Jakubcovu hlavičku Valašik chytil. O dve minúty potom sa domáca Petržalka presadila tretíkrát. Po rohu zahranom nakrátko našiel Indrichovič presným centrom hlavu Petráša a domáci kapitán nezaváhal. 3:0 pre čiernobielych. V 39. minúte vyrazil Kratochvíl strieľaný Petrášov center. Následne vystrelil tesne mimo hosťujúci Peter Grach. O minútu netrafil hlavou bránu Patrika Kratochvíla jeho menovec Zahustel.

Domino vstúpilo do druhého polčasu aktívne s cieľom spraviť niečo s nepriaznivým stavom zápasu. Pokusy Úradníčka a Skácela z úvednej päťminútovky druhého dejstva si ale cestu medzi Valašikove žrde nenašli. V 54. minúte zvýšil na 4:0 Dávid Boďo a hoci hráči Domina reklamovali faul na brankára, hlavný rozhodca Jakub Strapek gól uznal. Okamžite po góle mohol znížiť aktívny Úradníček. Milan Valašik ho ale v súboji zoči-voči vychytal. V 62. minúte preukázal Milan Valašik skvelé ovládanie priestoru a odhad keď mimo pokutového územia odhlavičkoval loptu pred útočníkmi hostí z Domina. O dve minúty Uhlíkov lob mieril tesne nad bránu Patrika Kratochvíla. O dve minúty mal agilný stredopoliar Petržalky ďalšiu šancu. Patrik Kratochvíl jeho pokus vyrazil.

V 75. minúte bol mladý brankár Domina na mieste aj pri Hečkovej strele. Na druhej strane ihriska sa vyznamenal Valašik, ktorý kolenom reflexívne vyrazil strelu Thomasa Svitoka. V 78. minúte vystrelil pekne dobre hrajúci Roman Kusý. Patrik Kratochvíl jeho pokus bravúrne vyrazil. Do konca stretnutia sa už skóre nezmenilo a tak sa na konci tohto merania síl tešili z troch bodov za víťazstvo 4:0 hráči domácej Petržalky, spolu s ich vernými fanúšikmi. Na dnešnom stretnutí ich bolo 712, čo je veľmi pekná návšteva.

V úvode stretnutia sme sa nevedeli gólovo presadiť, po Hečkovom góle sme ale pridali v rýchlom slede ďalšie dva presné zásahy a prakticky rozhodli o výsledku zápasu. Druhý polčas bol bohatší na gólové šance a obaja brankári si zachytali. Dôležité bolo, že sa hosťom nepodarilo vsietiť kontaktný gól. V dnešnom stretnutí podali výborný výkon brankár Milan Valašik a kapitán Peter Petráš, ktorý sa opäť presadil aj strelecky. V prvom polčase bol aktívny Hečko, ktorý v druhom dejstve pomáhal aj obrane. Druhý polčas bol pri chuti Jakub Hronec. Veľkú snahu bolo badať na Uhlíkovi, ktorý sa ale proti svojmu bývalému klubu nepresadil. Zastúpil ho jeho kolega zo stredu zálohy Roman Kusý, ktorý hral celý zápas veľmi dobre a okrem rozdávania prihrávok spoluhráčom sa pokúšal aj o streľbu.

K tretiemu gólu za dva zápasy blahoželáme Dávidovi Boďovi a veríme, že mu to tam bude padať aj naďalej. Chlapcom a realizačnému tímu na čele s trénerom Dominikom Tóthom blahoželáme k ďalšiemu víťazstvu. Najbližšie sa náš tím predstaví v súťažnom zápase v nedeľu 25.9. 2016 o 16:00 na ihrisku vo Viničnom. Naším súperom bude kolektív TJ Slovan Viničné. Veríme, že aj na toto stretnutie bude tím Petržalky dobre pripravený a opäť urobí radosť svojim priaznivcom dobrou hrou a výsledkom.

Pozápasový rozhovor s generálnym manažérom Andrejom Kalinom:

Ako hodnotíte uplynulý zápas proti Dominu Bratislava v ktorom Petržalka vyhrala 4:0?
,,Spočiatku sme sa nevedeli gólovo presadiť, po Hečkovom góle sme však pridali ďalšie rýchle zásahy a bolo po zápase. V druhom polčase sme urobili niekoľko chýb v zadných radoch, brankár nás však našťastie podržal a udržali sme tretie čisté konto v rade. Boli sme aktívnejší, predviedli sme niekoľko pekných kombinácií, ktoré nacvičujeme v tréningu. Sme spokojní.“

Ako ste zatiaľ spokojný s výkonmi hráčov, ktorí posilnili Petržalku v letnom prestupovom období?
,,K tejto otázke by som sa zatiaľ nechcel vyjadrovať, prvé bilancovanie urobíme po jesennej časti.“

Na lavičke dnes sedel nový brankár Peter Gabriš, ktorý s tímom už dlhšie trénoval. Čo prinesie tento skúsený gólman podľa Vás brankárskemu kolegovi Valašikovi a celému kolektívu hráčov?
,,Pejo s nami už dlhšie trénoval a pretože sme potrebovali ešte jedného brankára, dohodli sme sa na jeho pôsobení u nás. Keďže naposledy pôsobil v zahraničí, na jeho papiere sme museli čakať až mesiac, počas ktorého nám chodil na zápasy vypomáhať Mišo Petrovič z dorastu. Pejo je skúsený brankár, ktorý vytvorí zdravú konkurenciu na poste brankára. S Milanom sa poznajú ešte z pôsobenia v Slovane.“

Aký je stav zranených hráčov Juraja Halenára, Jakuba Rojka či Petra Čaplu? Budú sa môcť v dohľadnom čase zapojiť do tréningového procesu a súťažných zápasov? Nakoľko sa jedná o dôležitých členov tímu.
,,Halenka začína od pondelka trénovať, takisto Peťo Čapla, ktorý sa zotavil z choroby. Čo sa týka Jakuba Rojka, momentálne nevieme povedať, koľko bude mimo, vyzerá to bohužiaľ na dlhšiu absenciu.“