FCPA – ŠK Závod (A)

FCPA 8 - 1 ŠK Závod (A)
07 aug 2016 - 10:30Štadión FCPA

FC Petržalka akadémia – ŠK Závod 8:1 (2:1)

V úvodnom kole nového ročníka IV. ligy skupiny Bratislava čakal na nováčika súťaže FC Petržalka akadémia domáci súboj s kolektívom ŠK Závod. Premiéra v novom ročníku priniesla zverencom trénera Dominika Tótha a ich fanúšikom prvý trojbodový zápis. Skvelé futbalové predstavenie, ktoré predviedli domáci futbalisti obsahovalo okrem deviatich gólov aj hetrik navrátilca Juraja Halenára, dva góly mladého Jakuba Hronca ako aj exportnú hlavičku Petra Čaplu. Priaznivci čiernobielych, ktorí tak ako proti Rači nastúpili v náhradných ružových dresoch, vytvorili znova skvelú atmosféru a ukázali veľký fanúšikovský potenciál, ktorým Petržalka disponuje aj do budúcnosti.

Góly: 5., 23., 80. Halenár, 48., 51.Hronec, 73. Kusý, 88. Uhlík, 90. Čapla- 8. Čemba

FC Petržalka Akadémia: Valašik- Zemeš, Petráš, Valent, Walla (80. Nagy)- Hečko (65. Čapla), Uhlík, Hronec, Kusý (74. Marko), Rybecký- Halenár

ŠK Závod: Michálek- Tomiš, M. Blecha, Majzún, Uhrinec, R.Blecha, Brunclík, Drahoš, Gildein (56.Kuník), Šišolák (83.Fazekaš), Čemba

Prvé kolo IV. ligy skupiny Bratislava spojilo dohromady kolektívy FC Petržalka akadémia a ŠK Závod. Domáci chceli nadviazať na výhru v prvom kole Slovnaft cupu, kedy vyradili treťoligistu z Rače. V zostave trénera Tótha sa objavili aj nové posily a navrátilci Jakub Hronec ako aj Peter Petráš s Jurajom Halenárom. Skúsený obranca Petráš bol v tomto zápase kapitánom Petržalky. Úvodný gól zápasu padol už v 5. minúte, keď po Hečkovej prihrávke otvoril skóre Juraj Halenár. Hostia vyrovnali v 8. minúte. Po rohovom kope sa na zadnej žrdi presadil nikým nekrytý Marek Čemba.

O minútu chytil brankár hostí Michálek Rybeckého strelu. V 20. minúte bol znova na mieste, keď vyrazil Uhlíkov priamy kop. V 23. minúte dal svoj druhý gól v zápase Halenár a dostal domácich akademikov znova do vedenia. Ďalšiu Halenárovu šancu zneškodnil Michálek. Potom vystrelil útočník Petržalky nad bránu Závodu. Medzi 30. a 37. minútou mali domáci štyri sľubné šance. Hlavička Rybeckého len tesne minula spojnicu brvna a žrde. Strela Kusého sa medzi tri žrde nevošla. Následne zoči-voči Michálekovi nepochodil znova Rybecký a tlak zakončil strelou tesne nad Jakub Hronec. O minútu pohrozili hostia, keď priamy kop Čembu na dvakrát chytil brankár Milan Valašik.

V 41. minúte Michálek zázračne vyrazil Halenárovu strelu a o dve minúty rovnakému hráčovi jeho pokus chytil. V druhom polčase pokračoval tlak Petržalky a prišli aj góly. Na 3:1 zvýšil v 48. minúte po Halenárovej prihrávke Jakub Hronec. Ten istý hráč pridal o tri minúty svoj druhý gól v zápase a zvýšil vedenie Petržalky na 4:1. V 55. minúte chytil gólman Závodu Michálek Hečkovu strelu. O päť minút trafil Halenár len do jedného z obrancov Závodu, ktorý jeho možnosť zblokoval na roh. V 67. minúte bol Michálek pri lopte skôr ako agilný Hronec. V 73. minúte skóroval aj výborne hrajúci Kusý. 5:1 pre Petržalku. 80. minúta priniesla tretí gól v zápase pre Juraja Halenára a zároveň vedenie 6:1 pre akademikov. Na tretí gól mu prihral mladý stopér Martin Walla. V 84. minúte bola Uhlíkova tečovaná strela nepresná. Po následnom rohu a skrumáži zasiahol Martin Michálek.

V 88. minúte zvýšil Tomáš Uhlík na 7:1 pre Petržalku. Následne netrafil bránu Sven Rybecký. Skóre stretnutia na konečných 8:1 pre domáce mužstvo uzavrel krásnou hlavičkou po Uhlíkovom centri Peter Čapla. V dnešnom zápase ukázali naši hráči kvalitu smerom dopredu a hoci v prvom polčase viacero šancí nevyužili, v druhom dejstve zaplnili konto súpera šiestimi gólmi v Michálekovej sieti. Napriek vysokému víťazstvu hral Závod poctivý futbal bez zbytočnej agresivity a prehnaného dôrazu začo patrí súperovi uznanie. Výborný výkon dnes podala trojica Halenár, Kusý a Hronec, ktorí svojimi akciami, kombináciami a gólmi potešili oko aj toho najnáročnejšieho diváka.

Lahôdkou bola nepochybne aj Čaplova hlavička v závere stretnutia. Strelcom gólov srdečne blahoželáme, rovnako aj všetkým ostatným hráčom a realizačnému tímu. Najbližšie sa stretneme na našom štadióne v Ovsišti už v stredu 10.8. 2016 o 18:30, kedy v 2. Kole Slovnaft cupu privítame druholigový kolektív MFK Skalica. Veríme, že sa hráči a realizačný tím dobre pripravia na náročného súpera a ukážu svojim fanúšikom solídnu hru s priaznivým výsledkom.

Pozápasový rozhovor s generálnym manažérom Andrejom Kalinom:

Ako hodnotíte úvodný ligový zápas v ktorom vyhrala Petržalka vysoko 8:1?
,,Podali sme veľmi slušný výkon až na dve chyby. Pri inkasovanom góle to bolo katastrofálne bránenie v pokutovom území a v druhom polčase nám zabehol za chrbát po brejku útočník hostí. To sa nesmie stávať, musíme byť koncentrovaní po celých 90 minút. Naša hra dopredu však mala slušné parametre, myslím si, že diváci sa na tribúnach nenudili.“

V čom bol podľa Vás rozdiel medzi polčasmi keď v prvom domáci viacero šancí nevyužili a naopak v druhom sa strelecky viackrát presadili?
,,Tým, že máme za sebou náročnú prípravu a trénujeme štyrikrát do týždňa, dovolím si povedať, že sme dobre kondične pripravení a mali by sme dominovať v obidvoch polčasoch. V druhom polčase sme využili viacero gólových príležitostí, v prvom sme neboli v zakončení až takí dôslední.“

Najbližšie Vás čaká domáci zápas v Slovnaft cupe proti MFK Skalica? S akými ambíciami pôjdete do tohto zápasu?
,,Na súpera sa pripravujeme od pondelka a budeme sa snažiť o čo najlepší výsledok. Rozhodne nejdeme do zápasu s prílišným rešpektom, ideme sa pobiť o dobrý výsledok, budeme sa musieť viac koncentrovať na defenzívu, smerom hore však chceme ukázať našu tvár a hrať kombinačne.“

Autor: Tomáš Emrich