FK Lamač Bratislava – FCPA

FK Lamač Bratislava 1 - 1 FCPA
01 sep 2016 - 17:00Štadión FK Lamač Bratislava

FK Lamač Bratislava – FC Petržalka Akadémia 1:1 (0:0)

V šlágri 5.kola IV. ligy skupiny Bratislava na seba narazili prvé dve mužstvá v tabuľke FK Lamač Bratislava a FC Petržalka akadémia. Obidva tímy doposiaľ nazbierali po 12 bodov a hostia z Petržalky boli prví v tabuľke len vďaka lepšiemu skóre. Toto stretnutie prinieslo priaznivcom futbalu dva góly striedajúcich hráčov, tlak a nepremenené šance Petržalky, ako aj efektivitu domáceho kolektívu. V základnej zostave trénera Dominika Tótha sa prvýkrát objavil mladý Patrik Zahustel. Juraj Halenár pre zranenie nenastúpil a Sven Rybecký striedal v priebehu druhého polčasu.

Góly: 63′ Štilla- 59′ Čapla

FK Lamač: Dvoran- Jurkáček, Rischer, Boháč (79. Frátrik), Resek, Blanár (55. Štilla), Hollý, Mészáros, Pšenko, Wallner, Hullman (90. Stano)

FC Petržalka Akadémia: Valašik- Indrichovič, Petráš, Valent, Marko (54. Čapla)- Zemeš, Uhlík, Kusý, Hečko (78. Rybecký)- Hronec- Zahustel (75. Kalina)

5. kolo IV. ligy skupiny Bratislava zaviedlo A-tím FC Petržalka akadémia na stretnutie do Lamača, kde si zverenci Dominika Tótha zmerali sily s FK Lamač Bratislava. Vo veľmi teplom počasí pohrozili ako prví hostia. Strelu Jakuba Hronca vyrazil brankár Lamača Marián Dvoran. Následne netrafil bránu zblízka Hečko. V 16. minúte po rohu Uhlíka zasiahol opäť domáci gólman. V 28. minúte tiahlu Kusého strelu ľavačkou mieriacu pod brvno vyškriabal Dvoran na roh.

O desať minút neskôr bol brankár Lamača pri lopte skôr ako Patrik Zahustel. Obe mužstvá tak odchádzali na polčasovú prestávku za bezgólového stavu. V druhom polčase pohrozili aj domáci. V 52. minúte po chybe v obrane Petržalky netrafil bránu z dobrej pozície Hullman. O tri minúty si rovnako počínal Jakub Hronec. Následnú Valentovu hlavičku Dvoran vyrazil. V 59. minúte už ale domáci brankár kapituloval, keď sa po zlej prihrávke od domácej obrany dostala lopta k striedajúcemu Čaplovi, ktorý otvoril skóre. Petržalka sa z vedenia tešila iba štyri minúty. V 63. minúte sa uvoľnil striedajúci Martin Štilla, ktorý krížnou strelou prekonal Milana Valašika. V 70. minúte netrafil bránu Hečko.

Zakrátko nasledoval Čaplov roh s Dvoranovým zákrokom. O dve minúty sa oba tímy postarali o slabé hlavičky, ktoré mierili do priestoru brány, ale neznamenali väčšie nebezpečenstvo pre brankárov Dvorana a Valašika. Záverečný tlak Petržalky domáci ustáli a tak sa tento zápas skončil deľbou bodov po remíze 1:1. V dnešnom zápase bola Petržalka lepším a aktívnejším tímom, lež vďaka nepremeneným šanciam nedokázala zvíťaziť. Lamač držal svojimi zákrokmi nad vodou brankár Marián Dvoran. Naopak domáci vyťažili z minima maximum keď mali za celý zápas len dve či tri strely na bránu a dokázali skórovať. Vďaka pozornej obrane sa hostia z Petržalky nedostali do súvislejšieho tlaku.

Obidvom trénerom, skúsenému Jozefovi Pšenekovi aj mladému Dominikovi Tóthovi, vyšli striedania, keď oba góly vsietili futbalisti, ktorí nastúpili z lavičky v priebehu druhého polčasu. Vzhľadom na priebeh zápasu je remíza stratou bodov pre Petržalku. Na druhej strane treba ale povedať, že bez premieňania gólových šancí sa nedá zápas vyhrať. Dobrý výkon dnes podal kapitán Peter Petráš.

Najbližšie čaká na seniorov FC Petržalka akadémia domáci zápas proti MFK Rusovce. Bude sa konať v nedeľu 4.9. 2016 o 10:30 na štadióne na Sklodowskej. Veríme, že aj napriek krátkemu času sa naši futbalisti rýchlo spamätajú z dnešného nie celkom optimálneho výsledku a v spolupráci s realizačným tímom sa dobre pripravia na zápas a opäť potešia verných fanúšikov atraktívnym herným prejavom a úspešným výsledkom.

Pozápasový rozhovor s generálnym manažérom Andrejom Kalinom:

Ako hodnotíte zápas na pôde FK Lamač Bratislava, ktorý sa skončil výsledkom 1:1?
,,Musím skonštatovať, že z výsledku som veľmi sklamaný, pretože sme mali jednoznačne zvíťaziť, zahodili sme snáď aj nemožné a súper dal gól v podstate z jedinej strely na bránu. Po celý zápas sme boli lepším mužstvom. S pribúdajúcimi minútami a nerozhodným skóre sa zvyšovala nervozita na našich kopačkách. Súper celý zápas bránil, kúskoval hru a treba povedať, že častým zdržovaním hry nás vyviedol z hernej pohody, ktorá hlavne v druhej polovici druhého polčasu chýbala.“

V zápase ste nepremenili viacero dobrých šancí. Čomu pripisujete slabú efektivitu v zakončení v dnešnom stretnutí?
,,Je to v prvom rade aj zmenou povrchu a samozrejme nekoncentrovanosťou v zakončení. Po prvých nepremenených príležitostiach sme sa dostali do kŕču a výsledkom bol festival zahodených šancí.“

Čo sa podľa Vás musí zmeniť v hernom prejave v nasledujúcich zápasoch?
,,Dôraz v zakončení, pokoj vo finálnej fáze a samozrejme 100% koncentrovanosť v zadných radoch.“