SFC Kalinkovo – FCPA

SFC Kalinkovo 1 - 1 FCPA
09 okt 2016 - 15:30Štadión SFC Kalinkovo

SFC Kalinkovo – FC Petržalka akadémia 1:1 (0:0)

V šlágri 11. kola IV. ligy cestovali hráči A-tímu FC Petržalka akadémia na zápas do Kalinkova. Súboj prvých dvoch tímov tabuľky priniesol na ťažkom teréne bojovný zápas s množstvom faulov a osobných súbojov, ktoré boli veľakrát zbytočne tvrdé. Diváci videli aj zranenie domáceho brankára Niňaja, červenú kartu Petržalčana Indrichoviča ako aj vyrovnávajúci gól Petržalky v závere stretnutia. Hrdinom Petržalky bol kapitán Peter Petráš. Po zranení nastúpil z lavičky aj Juraj Halenár. Okrem neho boli na striedanie k dispozícií trénerovi Dominikovi Tóthovi aj Patrik Zahustel a Peter Čapla. Do zápasu opäť zasiahol aj mladý Marek Vlk. V bráne stál v dnešnom meraní síl Milan Valašik.

Góly: 66.Mikunda 89.Petráš

SFC Kalinkovo: Niňaj (46′ Hanuliak)- Doktor, Túri, Mikunda Voška, Beník, Chudina (61′ Mikuláši), Dikoš(87′ Pogač), Lipiak, Demčák, Krajčír

FC Petržalka Akadémia: Valašik- Indrichovič, Walla, Petráš, Marko (77′ Vlk)- Hečko, Uhlík, Kusý, Boďo (54′ Halenár)- Piroska- Hronec

V 11. kole IV. ligy Bratislava čakal na tím FC Petržalka akadémia zápas na pôde tabuľkového suseda z druhého miesta. Bol ním kolektív SFC Kalinkovo. V súboji doposiaľ neporazených mužstiev mal prvú šancu v 4. minúte Petržalčan Hečko. Jeho strela ale letela mimo Niňajovej brány. Kalinkovo odpovedalo o dve minúty strelou Petra Doktora. Valašik jeho pokus chytil. V 13. minúte vyrazil gólman Niňaj na roh ďalekonosnú strelu Jakuba Hronca. O päť minút netrafil Valašikovu bránu domáci kapitán Beník. V 20. minúte nebol presný ani Juraj Piroska. O dve minúty neskôr mal veľkú šancu Fero Hečko. Jeho strela ale skončila iba na žrdi. Následne zlikvidoval domáci brankár Kusého hlavičku. O minútu to skúšal Dávid Boďo, jeho pohotová strela však tesne minula Niňajovu žrď. V 30. minúte pohrozili hlavičkovým zakončením domáci futbalisti. Milan Valašik loptu s námahou vyrazil.

O dve minúty bol na mieste pri ďalšom zakončení hlavou. V 34. minúte netrafili Niňajovu bránu strelou Tomáš Uhlík ani hlavou Roman Kusý. Nasledovala Boďova strela tesne mimo brány domáceho kolektívu. O tri minúty nezakončil Dávid Boďo presne ani hlavou. Kalinkovo pohrozilo v 39. minúte. Priamy kop Jána Vošku Valašik chytil. V závere prvého dejstva ešte letela Voškova strela tesne mimo brány Petržalky. Do druhého polčasu nastúpil do brány Kalinkova náhradný brankár Jakub Hanuliak, ktorý vystriedal zraneného Petra Niňaja. V 48. minúte vyrazil domáci brankár Uhlíkovu strelu. O štyri minúty mal veľkú šancu domáci hrot Mikunda, jeho strela ale letela nad. Rovnako si o dve minúty počínali agilný Petržalčan Hronec a o ďalšie dve minúty domáci Juraj Túri.

V 63. minúte vystrelil nad Hanuliakovu bránu Indrichovič. Na opačnej strane sa hlavička Doktora nevošla medzi Valašikove žrde. V 66. minúte sa domáci ujali vedenia, keď sa presadil Mikuláš Mikunda. V 80. minúte chytil brankár Hanuliak slabú Petrášovu strelu. Na opačnej strane nemieril presne Vladimír Lipiak. V 83. minúte mali domáci futbalisti obrovskú šancu na poistenie vedenia. Milan Valašik ale zoči-voči Mikundovi vyrazil jeho strelu. V závere Petržalka pritlačila svojho súpera. V 87. minúte si Hanuliak poradil pri Halenárovej strele. V 89. minúte Petržalčania vyrovnali, keď sa po Halenárovej prihrávke presadil kapitán Peter Petráš a zabezpečil svojmu tímu cennú remízu 1:1.

V úplnom závere tohto merania síl ešte dostal červenú kartu za dohrávanie súboja Denis Indrichovič. Následná strkanica hráčov oboch tímov sa po krátkej chvíli upokojila a po rozohraní ukončil hlavný arbiter Igor Kočický tento zápas. V dnešnom stretnutí sa s ťažkým terénom lepšie vysporiadali domáci futbalisti. Hráči Petržalky sa snažili kombinovať, ale nedarilo sa im to a veľakrát minuli domácu bránu. Kalinkovo malo tiež viacero šancí, ale viac ako jeden gól vstreliť nedokázalo. Hrdinom Petržalky sa stal kapitán Peter Petráš, ktorý podal veľmi dobrý výkon a tradične dirigoval obranu.

Brankár Milan Valašik vyriešil viacero ťažkých situácií. Dobre zahral aj mladý stopér Martin Walla. Bod je vzhľadom na priebeh stretnutia dobrý a udržal nás naďalej na prvom mieste tabuľky. Najbližšie čaká na zverencov trénera Tótha zápas na domácej pôde na Sklodowskej. A to v nedeľu 16.10. 2016 o 10:30, keď privítame kolektív TJ Veľké Leváre. Veríme, že sa naši hráči a realizačný tím dobre pripravia a ukážu verným fanúšikom peknú hru i priaznivý výsledok.

Pozápasový rozhovor s generálnym manažérom Andrejom Kalinom:

Ako hodnotíte zápas v ktorom Petržalka remizovala 1:1?
,,Na ťažkom teréne sa nám nedarilo kombinovať a nevedeli sme sa tomu hlavne druhý polčas adekvátne prispôsobiť. Súper hral tvrdo, jeho hráči sa chceli ukázať a nič nám nedarovali. Počítal som s tým, že súper bude hrať tak ako hral, to bolo v poriadku. Mrzia ma akurát zákernosti jedného z domácich hráčov, hlavne v prvom polčase, to už v poriadku nebolo. V prvom polčase sme súperovi dovolili zahroziť hlavne po štandardných situáciách, kde sme boli opäť nedôrazní v bránení. Hru sme inak kontrolovali a mali sme aj niekoľko šancí, gól sme však nevstrelili. Ak by sme dali gól ešte v prvom polčase, súper by musel hru otvoriť a hralo by sa nám ľahšie. Na ,,ak,, sa ale nehrá, súper to vzadu dobre zavrel a hral na brejky. Druhý polčas nám hra nevychádzala, po asi 3 chybách sme inkasovali gól a mohli sme aj druhý, Milan Valašik nás v bráne podržal. V závere sme sa dostali do tlaku, súper sa zatiahol ešte hlbšie a chvalabohu, vyrovnali sme.“

Ste vzhľadom na priebeh zápasu spokojný s remízou alebo ste dnes chceli brať všetky tri body?
,,Samozrejme, že sme si išli do Kalinkova po 3 body, nič iné nás nezaujímalo. Domáci hráči hru pochopiteľne neotvorili, čo sa dalo čakať a čakali na naše chyby, bohužiaľ sme ich urobili viac ako dosť. Vzhľadom na priebeh zápasu sme spokojní aj s bodom, určite nie však s naším výkonom.“

Aký je zdravotný stav Juraja Halenára? Dnes hral veľkú časť druhého polčasu. Bude v dohľadnom čase pripravený na celozápasovú záťaž?