ŠK Šenkvice – FCPA

ŠK Šenkvice 0 - 5 FCPA
11 sep 2016 - 16:30Štadión ŠK Šenkvice

ŠK Šenkvice – FC Petržalka akadémia 0:5 (0:1)

V 7.kole IV. ligy Bratislava vycestovali seniori FC Petržalka akadémia do Šenkvíc, kde si zmerali sily s miestnym kolektívom ŠK Šenkvice. Obidve mužstvá ponúkli prítomným divákom, medzi ktorými nechýbala ani početná skupina priaznivcov Petržalky solídny zápas s piatimi gólmi, množstvom osobných súbojov a iných zaujímavých momentov. V základnej zostave Petržalky sa objavil mladý útočník Dávid Boďo, ktorý sa odvďačil trénerovi Dominikovi Tóthovi za prejavenú dôveru dvoma gólmi. Medzi divákmi boli aj zranení hráči Petržalky Juraj Halenár a Jakub Rojko. Čisté konto si v druhom zápase po sebe udržal gólman Milan Valašik.

Góly: 45′ Hronec, 48′, 51′ Boďo, 86′ Kusý, 90′ Petráš

ŠK Šenkvice: Lacko- Benčurik, Benko, Hacaj, Plach, Adamec, Meszároš, Drinka, Imrich (76′ Čambal), Klamo (52′ Mrva), Dugovič (65′ Žák)

FC Petržalka Akadémia: Valašik- Indrichovič, Petráš, Walla, Zemeš (76′ Matovič)- Hečko (69′ Driapsa), Uhlík, Kusý, Rybecký (46′ Zahustel)- Hronec- Boďo

Po domácom víťazstve nad Rusovcami čakala na zverencov trénera Dominika Tótha v poradí siedma prekážka. Zápas na ihrisku súpera proti kolektívu ŠK Šenkvice. Ako prví pohrozili hostia z Petržalky. V 12. minúte vystrelil nepresne Dávid Boďo. O dve minúty minul lob domáceho Meszároša len tesne pravú žrď Valašikovej brány. Potom sa prezentovali nepresnými strelami Petržalčania Hronec a Kusý. V 21. minúte vystrelil Jakub Hronec, brankár Šenkvíc Lacko jeho pokus vyrazil. V 30. minúte vybehol a odkopol Milan Valašik loptu pred hosťujúcimi útočníkmi. O päť minút vyrazil Matúš Lacko aj Rybeckého pokus.

V závere polčasu otvorila Petržalka skóre zápasu, keď sa po zmätkoch v domácej obrane presadil Jakub Hronec. Do druhého dejstva vstúpila Petržalka vo veľkom štýle. V 48. minúte zvýšil na 2:0 presnou strelou po zemi Dávid Boďo. Rovnaký hráč zvýšil o tri minúty na 3:0. Akciu začal Uhlík, ktorý prihral na krídlo Hečkovi, ten posunul loptu Boďovi, ktorý vsietil svoj druhý gól v stretnutí. O dve minúty chytil domáci gólman strelu Zemeša. Potom vyrazil Matúš Lacko aj pokus všadeprítomného Dávida Boďa. V 60. minúte netrafil Valašikovu bránu svojím pokusom striedajúci Michal Mrva. Na opačnej strane vyrazil pozorný Lacko Uhlíkovu strelu. V 72. minúte netrafil Lackovu bránu Kusý. V 77. minúte sa pripomenuli domáci keď po centri Placha zakončoval striedajúci Čambal. Valašik bol na mieste.

V 83. minúte hlavičkoval na zadnej žrdi striedajúci Driapsa tesne vedľa Lackovej svätyne. O dve minúty nato vyrazil brankár Šenkvíc aj Boďovu strelu. V 86. minúte zvýšila Petržalka svoje vedenie. Po Driapsovom priťuknutí hlavou sa presadil Roman Kusý. V závere stretnutia upravil na konečných 5:0 pre Petržalku po Uhlíkovom rohu kapitán čiernobielych Peter Petráš. Dnešný náročný zápas bol znova o dvoch rozdielnych polčasoch. V tom prvom sa naši hráči ťažko presadzovali proti vysokej a dobre organizovanej obrane domácich. Veľmi nám pomohol gól v závere polčasu. Druhá časť hry už bola aj vďaka rýchlym gólom v našej réžii. Domáci viac otvorili hru útočili s vyšším počtom hráčov. Naša obrana to ale až na dve tri drobné chybičky pri rozohrávke ustála a neinkasovala. Vzadu bol dirigentom kapitán Petráš, ktorý znovu skóroval. Dobre mu sekundoval mladý Walla.

V zálohe rozdával prihrávky a centre Tomáš Uhlík. Aktívny bol aj Fero Hečko. Vpredu bola nebezpečná dvojica Hronec- Boďo. Mladý útočník Dávid Boďo bol mužom dnešného zápasu vďaka svojim dvom gólom a celozápasovej aktivite. Ostatným strelcom gólov rovnako blahoželáme. Gratulácia patrí aj všetkým ostatným hráčom a členom realizačného tímu, ktorý vedie hlavný tréner Dominik Tóth. Vďaka tomuto výsledku sa náš A-tím udržal na čele tabuľky IV. ligy. Najbližšie čaká na Petržalku zápas na domácom ihrisku v Ovsišti 18.9. 2016 tradične o 10:30. Naším súperom bude kolektív SDM Domino Bratislava. Tento zápas bude mať špecifický náboj pre nášho kouča Dominika Tótha, ktorý ako hráč v minulosti pôsobil v tomto tíme. Veríme, že sa hráči pripravia na zápas zodpovedne a urobia radosť verným fanúšikom nielen výsledkom ale aj atraktívnou hrou.

Pozápasový rozhovor s generálnym manažérom Andrejom Kalinom:

Ako hodnotíte ostatný zápas proti ŠK Šenkvice v ktorom Petržalka zvíťazila presvedčivo 5:0?
,,Prvý polčas sme sa nevedeli vo finálnej fáze presadiť podľa našich predstáv, pomohol nám šťastný gól v závere prvého polčasu, keď sa dobre dostal do pokutového územia Indrichovič. Druhý polčas bol už jednoznačne v našej réžii.“

V stretnutí sa dvakrát strelecky presadil Dávid Boďo a vypracoval si aj ďalšie šance. Ako by ste zhodnotili jeho výkon?
,,Bol aktívny, hral jednoducho, plnil presne to, čo od neho tréner chcel. Som rád, že sa do toho po ťažkom zranení opäť dostáva.

V druhom stretnutí za sebou si Petržalka udržala vzadu nulu. Čo podľa Vášho názoru najviac vplýva na zlepšenie defenzívnej činnosti mužstva?
,,Zvýšila sa koncentrácia v zadných radoch a hráme dôraznejšie ako predtým, dúfam, že to takto bude pokračovať.“

V dnešnom zápase absentovala pre zranenia dvojica Valent a Čapla. Ako ste spokojný s tými, ktorí ich nahradili?
,,Valent si poranil lýtkový sval a Čapla na poslednú chvíľu ochorel. Mladý Walla si svoje miesto zastal s prehľadom a dokázal, že aj keď je vekom dorastenec, má už na seniorský futbal, za čo som rád. Rybecký nepodal ideálny výkon, pretože ho stále trápi mierne zranený chrbát. Druhý polčas dobre naskočil ďalší mladík Zahustel, ktorý bol aktívny na ľavej strane.“

Autor: Tomáš Emrich