TJ Slovan Viničné – FCPA

TJ Slovan Viničné 1 - 11 FCPA
25 sep 2016 - 16:00Štadión TJ Slovan Viničné

TJ Slovan Viničné – FC Petržalka akadémia 1:11 (1:6)

V 9. Kole IV. ligy skupiny Bratislava mal tím seniorov FC Petržalka akadémia v rozpise zápasov stretnutie na pôde TJ Slovan Viničné. Diváci, ktorí sledovali tento zápas videli dvanásť gólov, nepremenenú jedenástku, hetrik Fera Hečka ako aj po dva góly dorastencov v drese Petržalky. Boli nimi Marek Bončo, ktorý v minulej sezóne už nakukol do A-tímu. V tejto sezóne to bola jeho premiéra v seniorskom tíme. Druhým hráčom s dvojgólovým zápisom bol útočník Michal Maco, ktorý si pripísal vynikajúci debut. Tretím futbalistom, ktorý si otvoril účet v štartoch za seniorské Áčko bol Dominik Paxner. V zostave Petržalky chýbali tentoraz zranení Patrik Zahustel a Michal Driapsa. Kvôli zahraničnej pracovnej ceste nehral ani Tomáš Uhlík. V drese Viničného odohral celé stretnutie bývalý hráč Petržalky Toan Vu Huu.

Góly: 6′ Fratrič- 10′, 36′ Boďo, 12′, 42′ Kusý, 27′, 33′, 70′ Hečko, 64′, 90′ Maco, 85′, 87′ Bončo

TJ Slovan Viničné: D. Frič (73′ Tichý)- M. Frič, Vrablanský, Jajcaj (20′ Sobolčík), Fratrič, Vu Huu, Kovačič, Matušek (56′ Borovský), Horváth, Figura, Kuboši

FC Petržalka Ákadémia: Valašik- Indrichovič, Petráš, Walla, Zemeš (57′ Nagy)- Hečko, Kusý (74′ Paxner), Marko, Hronec (64′ Bončo), Boďo- Maco

Po domácom víťazstve nad Dominom Bratislava cestovali zverenci Dominika Tótha na zápas 9. kola IV.ligy Bratislava do Viničného. Ich súperom bol kolektív TJ Slovan Viničné. Za Petržalku nastúpil v základnej zostave dorastenec Michal Maco. Do stretnutia zasiahli z lavičky aj ďalší dvaja mladíci Marek Bončo a Dominik Paxner. Ako prví udreli domáci futbalisti, keď sa v 6. minúte po peknej individuálnej akcií presadil kapitán Michal Fratrič a otvoril skóre zápasu.

Petržalka odpovedala v 10. Minúte. Po rohu Jakuba Hronca vyrovnal na 1:1 Dávid Boďo. O dve minúty poslal hostí do vedenia 2:1 Roman Kusý. V 17. minúte chytil domáci brankár Dávid Frič priamy kop Hronca. V 26. minúte išiel sám na bránu domáci Kuboši, zoči-voči Milanovi Valašikovi ale neuspel. Potom prišli chvíle krídelníka Petržalky Fera Hečka. Ten v 27. resp. 33. minúte vsietil dva góly a zvýšil vedenie Petržalky na 4:1. Pri druhom góle mu loptu nacentroval Jakub Hronec. O dve minúty mal šancu mladý Michal Maco, Frič jeho pokus vyrazil. V 36. minúte zvýšil vedenie Petržalky na 5:1 presnou strelou a svojím druhým gólom v zápase Dávid Boďo. Na polčasových 6:1 uzavrel skóre prvého dejstva v 42. minúte rovnako druhým gólom v zápase Roman Kusý. Aj v druhej časti hry bola Petržalka aktívna a naďalej útočila.

V 49. minúte vyrazil domáci brankár Dávid Frič Hečkovu strelu. O dve minúty bol na mieste aj pri pokuse Kusého. V 55. minúte skončilo akrobatické zakončenie Mareka Vrablanského vedľa Valašikovej brány. V 60. minúte netrafil bránu Viničného agilný Michal Maco. V 64. minúte sa už Michal Maco dočkal gólu, keď bol na konci peknej kombinácie a zvýšil na 7:1 pre Petržalku. Následne minul Fratričovu bránu Roman Kusý. V 70. minúte skompletizoval svoj hetrik po Indrichovičovom presnom centri Fero Hečko. Potom vyrazil brankár Viničného Boďovu strelu. O dve minúty bol gólman Slovana Viničné rovnako na mieste o priamom kope aktívneho Dávida Boďa. V 73. minúte vystriedali domáci brankárov. Namiesto Dávida Friča sa medzi tri žrde postavil Alan Tichý. V 77. minúte mieril z jedenástky len do brvna domáci Martin Kovačič.

Ten istý hráč mieril o dve minúty neskôr nad bránu Petržalky. V 82. minúte netrafil Valašikovu bránu z priameho kopu Marek Vrablanský. V 85. minúte udrela Petržalka znovu. Po centri Nagya zvýšil na 9:1 Marek Bončo. Rovnaký hráč dal o dve minúty svoj druhý gól v stretnutí, keď sa presadil tentoraz po Boďovom centri. 10:1 pre Petržalku. Na konečných 11:1 pre hostí z pravého brehu Dunaja upravil v závere druhým gólom v stretnutí debutant Michal Maco. V dnešnom stretnutí bola okrem úvodu zápasu Petržalka dominantným mužstvom.

Napriek viacerým absenciám a mladej zostave si zverenci Dominika Tótha vypracovali a premenili veľké množstvo gólových šancí. Mladí hráči Maco, Bončo i Paxner sa svojej šance chytili veľmi dobre a prví dvaja menovaní sa postarali spolu o štyri góly v sieti súpera. Mužstvo podalo výborný kolektívny výkon, hráči si navzájom pomáhali, a predvádzali skvelé ofenzívne divadlo. Po zápase sa tak zaslúžene radovali so svojimi fanúškmi z ďalšieho víťazstva, ktoré nás posúva o krok bližšie k prvenstvu v súťaži a následnému postupu do III.ligy. Pred tímom vedeným Dominikom Tóthom je ale ešte dlhá cesta na vrchol. Chlapcom gratulujeme a ďakujem za ďalší trojbodový zápis.

Rovnako je potešujúce, že sa v našom staršom doraste, ktorý vedie ikona klubu z Petržalky, tréner Martin Mikulič nájdu šikovní a perspektívni mladíci. Najbližšie čaká na A-tím FC Petržalka akadémia zápas na domácej pôde na Sklodowskej v Ovsišti. Bude sa konať v nedeľu 2.10. 2016 o 10:30. Naším súperom bude kolektív FK Karpaty Limbach. Veríme, že naši futbalisti sa zodpovedne pripravia na tohto súpera a nadviažu na predošlé dobré výkony, ktoré robia radosť všetkým priaznivcom čiernobieleho klubu.

Pozápasový rozhovor s generálnym manažérom Andrejom Kalinom:

Ako hodnotíte zápas na pôde TJ Slovan Viničné v ktorom Petržalka zvíťazila vysoko 11:1?
,,Zaspali sme úvod stretnutia, kedy sme inkasovali gól, ale potom bol už zápas absolútne v našej réžii, výsledok hovorí jasnou rečou.“

Ako sa Vám pozdávali výkony Mareka Bonča, Michala Maca a Dominika Paxnera, mladíkov, ktorí dnes nastúpili do zápasu?
,,Myslím si, že ich výkony iba potvrdili, že v našom klube vyrastajú talentovaní futbalisti, a že základňu máme dobrú. Je to jasný signál aj pre ostatných mladých hráčov, že pokiaľ na sebe budú tvrdo pracovať, šancu v áčku dostanú. Som rád, že sa nakoniec Maco strelecky presadil, za svoj výkon si zaslúžil dať gól. Všetci traja ukázali svoj potenciál. Treba tiež spomenúť, že aj Martin Walla je stále vekom dorastenec, ale svoju kvalitu dokazuje dlhodobejšie. Dobre zahral takisto Marko, ktorý je vekom senior iba prvý rok.“

V dnešnom stretnutí strelila Petržalka až 11 gólov. Teší Vás vysoká miera premenených šancí?
,,Naša efektivita bola v tomto zápase vyššia ako v tých predchádzajúcich, čo dokazuje aj počet gólov. Sme radi, že nám to tam padalo, takto koncentrovaní musíme byť v zakončení v každom zápase.“

Do novej sezóny vstúpila Petržalka s obmeneným realizačným tímom, novým hlavným trénerom i asistentmi, ako aj novým kondičným trénerom. Ako ste zatiaľ spokojný s prácou nového realizačného tímu či už v tréningovom procese alebo v zápasoch?
,,Myslím si, že sa nový realizačný tím zhostil svojej úlohy veľmi dobre, chalani absolvovali kvalitnú letnú prípravu a počas týždňa majú kvalitné tréningové jednotky, čo je vidieť na ich pripravenosti. Veľkým pozitívom je návrat Viliho Kálmana. Všetko zatiaľ funguje ako má.“