Spolu: 0.00
Pozrieť košík Zaplatiť

Góly prišli neskoro, s Interom prehra 3:5

canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Prípravný zápas s treťoligovým FK Inter Bratislava vyznel výsledkovo v prospech hostí. Tí viedli dokonca päťgólovým rozdielom, naše mužstvo mohutným finišom znížilo na konečných 3:5. Pre zranenia a chorobu nemala trénerská dvojica Tóth – Boďo dnes k dispozícii osem hráčov kádra (Marko, Boďo, Nespešný, Kusý, Valent, Walla, Zemeš a Had).

FC Petržalka Akadémia – FK Inter Bratislava 3:5 (0:2)
Góly: 71. Zahustel, 80.,Uhlík, 81. Pochyba – 34., 36., 51., 56., 66.
ŽK: Valašik, Mašulovič

Zostava FCPA: Valašik (46. Gábriš) – Šmehýl (60. Čapla), Mašulovič (71. Nagy), Indrichovič, Zahustel – Pochyba, Uhlík, Hronec, Bončo, Hečko – Turčák.

Boris Turčák (vľavo) v súboji s Romanom Kratochvílom.

Prví sa osmelili naši hráči a už v 4. min Turčák, po narážačke s Hronecom, mieril tesne vedľa brány Interu. V 21. min na druhej strane riešil brankár Valašik priniek hostí iba za cenu faulu na hranici pokutového územia a následnej žltej karty a v 25. min zabránil istému gólu obetavým sklzom v poslednej chvíli Indrichovič. O minútu neskôr vyhral agilný Turčák súboj s Kratochvílom a z pravej strany poslal presný center na vzdialenejšiu žrď na Pochybu, ten však loptu nepsracoval a s jeho centrovaným pokusom si brankár hostí hravo poradil. Gólové momenty priniesla 34. a 36. min, kedy hostia z dvoch akcií ako cez kopirák poslali do pokutového územia pred našu bránu najskôr center z ľavej strany a potom z pravej a strelami zblízka si zabezpečili dvojgólové vedenie.

Tréner Dominik Tóth prehovoril počas prestávky dôrazne hráčom do duše.

Počas polčasovej pauzy mužstvá neodišli do kabín a tak diváci na tribúnach mohli počuť aj dôrazné pokyny trénerov smerom k našim hráčom. Tí veľmi chceli, no na ihrisku nie a nie sa chytiť. V bránke vystriedal Valašika Gábriš a v 50. min sa zaskvel fantastickým zákrokom, keď vytlačil na roh tvrdú strelu nekrytého hráča súpera z päťky. Tak ako si poradil s gólovou strelou, tak vyhorel pri ľahkom centri priamo z rohu, ktorý si nešťastným zákrokom zrazil sám do vlastnej brány – 0:3. O tom, že išlo o nešťastný moment presvedčil už o tri minúty, kedy ďalším fantastickým zákrokom zlikvidoval tvrdú strelu súpera z bezprostrednej blízkosti. Štvrtý gól v našej sieti priniesla 56. minúta. Mašulovič neubránil nám dobre známeho „Pica“ Petráša a bolo 0:4, a hostia zvýšili na hrozivých 0:5 v 66. min, kedy Gábriš vyrazil prvú aj druhú strelu súpera, no na tretiu dorážku bol prikrátky. V tej chvíli vyzeralo naše mužstvo na uterák, no potom sa obdivuhodne vrátilo do zápasu. V 71. min Uhlíkov prudký center nasmeroval do siete Zahustel, o deväť minút neskôr po akci Pochyba-Turčák sa dostal k lopte Uhlík a jeho tečovaná strela zapadla do siete a výbornú desaťminútovku ukončil tretím gólom po prihrávke Turčáka prudkou strelou Pochyba. Ani skvelý finiš nedokázal dorovnať konečné skóre, v zápase bohatom na góly FCPA podľahol bratislavskému Interu 3:5.

HLAS PO ZÁPASE:

Peter Boďo (tréner FCPA): „Inkasovali sme po krídelných akciách a následných centroch do šestnástky. Pre nás to bol veľmi poučný zápas, presvedčili sme sa, že o súťaž vyššie sa hrá futbal oveľa rýchlejšie. Viac sa behá bez lopty a vieme, že to, čo stačí v štvrtej lige, v tretej stačiť nebude. Trošku bol problém aj v tom, že máme veľa zranených a chorých hráčov, takže v priebehu celej prípravy sme v optimálnej zostave nemohli nastúpiť ani raz… Niektorí chalani nehrali na svojich postoch, musíme sa s tým vyrovnať Nechceme sa na to vyhovárať, myslím si však, že v plnej sile by sme vedeli odohrať s Interom vyrovnaný zápas. Teší ma záver duelu, kedy mužstvo ukázalo charakter a silu a aj kvôli divákom zabojovalo o výsledok.“