Košík: 0
Spolu: 0.00
Pozrieť košík Zaplatiť

Hviezda víkendu Alan Zemeš: „Gól pre brata tam hore...“

Tréner Tóth: „Určite s ním počítam na väčšiu porciu minút, je po zranení, chce to len čas."
canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Hviezda víkendu Alan Zemeš: „Gól pre brata tam hore…“

Bojovník na pohľadanie, srdciar, ktorý necháva na ihrisku všetko čo v ňom je. Vďačný typ pre všetkých trénerov, najmä ak mužstvu tečie do topánok. Presne týmto spôsobom uvažoval tréner Tóth v nedeľu, keď jeho mužstvo potebovalo vydolovať víťazný gól na ceste za tromi bodmi. Aj preto ukázal v 76. minúte spomedzi náhradníkov na ALANA ZEMEŠA. Práve on už o desať minút neskôr rozhodol o víťazstve FCPA v Jablonovom 2:1.

Trápili sme sa celý zápas. Jednak sme bojovali s terénom, ale na ten sa vyhovárať nemožno. Rovnaký bol aj pre domácich. A druhým našim súperom bola naša koncovka. Už v 10. minúte mohlo byť 3:0, ale nebolo a potom sme si situáciu sami skomplikovali a neskutočne sme sa nadreli na víťazstvo,“ komentuje priebeh stretnutia 18. kola proti FK Jablonové autor víťazného gólu Alan Zemeš.

Podobne ako v predošlom domácom zápase proti Slovenskému Grobu, na ihrisko sa dostal až v záverečnej štvrťhodinke. „Zotavujem sa po zranení, v príprave som neodtrénoval to čo ostatní chalani, postupne sa do toho dostávam,“ komentuje naskakovanie do záverov stretnutí a tréner Tóth dodáva: „Určite s ním počítam na väčšiu porciu minút, chce to len čas. Sám z vlastnej skúsenosti viem, aké vie byť rameno zradné, nechceme nič uponáhlať. Je to cenný hráč, čo potvrdil aj nedeľnajším gólom. Na ihrisko som ho poslal s tým, aby vypĺňal priestory po odrazených loptách. Do bodky naplnil to, s čím na ihrisko nastupoval.“

Alan Zemeš bol v nedeľu tým správnym mužom na správnom mieste. Z ľavej strany prišiel center, Matejka vyhral hlavičkový súboj, lopta prepadla ku mne, spracoval som si ju a obstrelil brankára. Samozrejme, že takýto gól poteší, najmä keď ich nedávam veľa a patrím skôr k sviatočným strelcom,“ hovorí šťastný strlec a pridáva ešte jednu pikošku navyše. „Počas prestávky prišiel za mnou Laco Nagy a hovorí mi – „ty dnes rozhodneš“. Stále krútim hlavou akého mal tušáka. Chalani si ma doberali aj o dva dni na tréningu. Kubo Hronec ma vítal s oslovením „hrdina“,“ hovorí s úsmevom autor víťazného gólu.

Pre 22-ročného stredopoliara mal gól tri minúty pred koncom stretnutia v Jablonovom výnimočnú príchuť. Ako sám povedal „bol prvý v sezóne, znamenal vytúžené tri body a som šťastný, že som mohol poslať gólový pozdrav bratovi tam hore.“ Čo dodať? Veľká gratulácia a pre nás jednoznačne Hviezda víkendu – ALAN ZEMEŠ!