Muži v 4. kole opäť víťazne!

Tentoraz si to odniesli Jarovce!
canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet
Tomáš Medveď

V rámci 4. kola 5. ligy skupiny Bratislava- mesto, cestovali hráči akadémie FC Petržalka na zápas do neďalekých Jaroviec, aby si zmerali sily z miestnym klubom TJ Jarovce Bratislava.

TJ Jarovce Bratislava 0 : 2 FC Petržalka akadémia

Zostavy:

Jarovce: J. Németh-D.Németh, M.Németh, Cipruš, Varenits, Szabo, Pauhof (55.Bača), Barták, Škoda, Grofič(46.Tonhajzer), Tyko

Petržalka: Vereš-Martiny(46.Řehořka), Lavrinčík, Medveď, Volečko (73.Jančovič), Majdák, Radič, Allakaj(65.Vizváry), Uhlík, Obšitník, Strelec

V rámci 4. kola 5. ligy skupiny Bratislava- mesto, cestovali hráči akadémie FC Petržalka na zápas do neďalekých Jaroviec, aby si zmerali sily z miestnym klubom TJ Jarovce Bratislava. Domáci začali aktívnejšie, ale dve šance Jakuba Tyka z úvodu zápasu ostali nevyužité. V 8. minúte mieril nad Verešovu bránu domáci Škoda. Na druhej strane otvoril skóre z pokutového kopu Milan Strelec v 11. minúte, čím potešil početnú skupinu priaznivcov hostí.

O tri minúty pohrozil na druhej strane peknou strelou Grofič, brankár Martin Vereš jeho pokus bravúrne vyrazil na roh. Na druhej strane o dve minúty nebol presná Strelcov pokus. V 18. minúte mieril mimo bránu Petržalky Pauhof. O tri minúty minul bránu aj domáci Škoda. Potom sa znova pripomenuli hostia, konkrétne ostrieľaný záložník Martin Obšitník, avšak jeho strely z 26. resp. 29. minúty nemierili medzi tri žrde brány, ktorú hájil Ján Németh. Polčas zakončil nepresným pokusom Tomáš Uhlík. Úvod druhého polčasu patril domácim a šanci Cipruša, jeho strela si ale cestu do brány nenašla. Na druhej strane pohrozil aktívny Obšitník, ale ani on nezamieril presne. V 50. minúte zahrával nebezpečný priamy kop Cipruš, Vereš s námahou vyrazil jeho pokus. Tá istá situácia sa zopakovala aj o minútu neskôr, znovu s úspešným zákrokom mladého gólmana Petržalky.

O dve minúty vystrelil mimo Jovica Radič. Domáci aj naďalej tlačili. V 56. minúte nemieril presne aktívny Jakub Tyko. Na opačnej strane si Ján Németh na dvakrát poradil s nepríjemným centrom Tomáša Medveďa. V 64. minúte hlavičkoval tesne vedľa striedajúci Jarovčan Tonhajzer. O dve minúty mal veľkú šancu Milan Strelec, ale prekopol bránu. V 71. minúte vyrazil brankár Vereš loptu na roh po nájazde troch domácich hráčov. Tento zákrok po situácií, ktorá bola z hľadiska ofsajdu hraničná sa napokon ukázal ako kľúčový. O 4 minúty bol Vereš znova úspešný proti aktívnemu Ciprušovi.

V 79. minúte po Strelcovej prihrávke zvýšil na 2:0 pre hostí striedajúci Vizváry. Záverečná päťminútovka priniesla viaceré šance domácich, ktorí sa veľmi snažili o skorigovanie výsledku. Tonhajzer mieril nad Verešovu bránu, rovnako i kapitán Varenits. V samom závere si pripísal ešte jeden zákrok Vereš, keď na brvno vyškriabal pokus strelu Denisa Németha. Nepresný pokus Tyka v samom závere už na výsledku nič nezmenil, a tak sa z víťazstva po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu stretnutia Petra Janca, tešili z výhry hráči i priaznivci Petržalky.

V dnešnom zápase sa podarilo hráčom Petržalky zvíťaziť aj napriek prevahe súpera, ktorý si vytvoril viac gólových príležitostí. Na druhej strane treba pochváliť hráčov za bojovný výkon a výbornú obrannú hru, ako aj vynikajúcu efektivitu našich gólových strelcov. Výborné výkony dnes podali predovšetkým Martin Obšitník, ktorý vypomáhal vpredu aj vzadu. Ďalej Peter Lavrinčík, Tomáš Medveď i Milan Strelec. V prvom polčase bol aktívny aj Uhlík, srdce a bojovnosť ukázal i Jovica Radič.

Najväčšia zásluha na dnešnom trojbodovom zápise ale patrí mužovi v bráne Martinovi Verešovi, ktorý predviedol štyri či päť vynikajúcich zákrokov, pri ktorých ukázal výborný postreh i mrštnosť. Vďaka samozrejme patrí aj všetkým ostatným hráčom i členom realizačného tímu. Zároveň blahoželám Róbertovi Vizvárymu k prvému gólu za Petržalku a verím, že ich v budúcnosti pridá ešte viac. Najbližšie nás čaká dohrávka proti tímu Dragons, v utorok 9.9. 2014 o 17:00 na ihrisku kde hrajú aj Nepočujúci B.