Prvý jarný domáci zápas s vysokým víťazstvom 7:0!

FCPA - OŠK Slovenský Grob 7:0 (3:0)
canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

FC Petržalka akadémia – OŠK Slovenský Grob 7:0 (3:0)

Po úvodnej jarnej remíze v Závode čakala na seniorský tím FC Petržalka akadémia jarná premiéra pred vlastnými fanúšikmi. V rámci 17. kola IV. ligy Bratislava si zmerali sily s kolektívom OŠK Slovenský Grob. Diváci sledujúci toto stretnutie boli svedkami siedmich gólov, premenenej penalty, množstva striel a pekných kombinačných akcií. V prvom dejstve mali najmä v úvode šance aj hostia, druhá časť hry sa niesla v réžií domácich čiernobielych akademikov. Oproti meraniu síl v Závode spravil tréner Dominik Tóth zmeny v zostave. Namiesto zraneného Wallu a mladého Mareka Bonča nastúpili Dávid Boďo a Dávid Marko. Obidvaja hráči sa v priebehu zápasu zranili. Do hry zasiahli aj uzdravení Roman Kusý a Alan Zemeš. Premiérové góly v našom drese si dnes pripísali Boris Turčák a Robert Matejka.

Góly: 9′, 41′ Hronec, 45′, 54′ Turčák, 71′ Hečko, 73′ Uhlík, 83′ Matejka

FC Petržalka akadémia: Valašik- Indrichovič, Marko, Had, Čapla- Hečko, Pochyba (68′ Zemeš), Uhlík (74′ Matejka), Turčák- Hronec- Boďo (46′ Kusý)

OŠK Slovenský Grob: Sedlák- Porázik, Šefčík, Semanko (79′ Krížik), Vitáloš (46′ Štulajter), Shovheniuk, Strempek, Lebyd, Nazarkevych, Rinzelli, Búran (57′ Pupák)

Po nerozhodnom výsledku na pôde ŠK Závod privítali seniori FC Petržalka akadémia na domácej pôde mužstvo OŠK Slovenský Grob. Domáci nastúpili do stretnutia s dvojicou Dávidov, Markom a Boďom. Tí nahradili zraneného Wallu a Mareka Bonča. Do zápasu zasiahli v priebehu druhého polčasu aj uzdravení Roman Kusý s Alanom Zemešom. Hneď z prvej akcie zápasu padol gól, keď v 9. minúte doťukol loptu po peknej kombinácií za Sedlákov chrbát Jakub Hronec. Na druhej strane si brankár Milan Valašik poradil s pokusom Rinzelliho. O tri minúty mierila točená strela hostí nad bránu Petržalky. V 16. minúte skončil Pochybov lob tesne nad Sedlákovým brvnom. V 27. minúte sa opäť predieral Pochyba, brankár Sedlák chytil jeho pokus až za bránkovou čiarou, a tak nasledoval roh pre Petržalku. O dve minúty vystrelil Turčák tesne nad.

Následne zazvonilo po Pochybovej delovke brvno brány Slovenského Grobu. 34. minúta priniesla Hečkovu krížnu strelu, ktorá znovu len tesne minula bránu hostí. Na opačnej strane ihriska netrafil bránu svojou strelou hosťujúci Strempek. O tri minúty vyrazil Michal Sedlák Pochybovu strelu. V 41. minúte zvýšil po prihrávke agilného Indrichoviča strelou po zemi na 2:0 pre domácich Jakub Hronec. V závere prvej časti hry upravil na polčasových 3:0 pre Petržalku po premenenej penalte Boris Turčák. V druhom polčase pokračovala Petržalka v aktívnej hre, útočila, kombinovala a premieňala vytovrené šance. V 54. minúte zvýšil na 4:0 pre domácich po Čaplovej prihrávke strelou do vinkla Turčák. Bol to jeho druhý gól v stretnutí. V 60. minúte mierila Čaplova strela nad bránu hosťujúceho mužstva. V 71. minúte zvýšil náskok akademikov na 5:0 po prihrávke striedajúceho Zemeša Fero Hečko. O dve minúty svietilo na tabuli 6:0 pre Petržalku, keď Turčák prihral Uhlíkovi, ktorý prekonal Sedláka.

V 76. minúte chytil brankár Slovenského Grobu strelu striedajúceho Matejku. O päť minút ešte Robert Matejka po nahrávke od Indrichoviča bránu minul. V 83. minúte sa ale útočník Petržalky dočkal a svojím úvodným gólom v našom drese uzavrel skóre zápasu na 7:0 v prospech Petržalky. V závere šiel jeden na jedného proti Valašikovi kapitán OŠK Šefčík, domáci brankár ale jeho nájazd zneškodnil a udržal si čisté konto. V dnešnom stretnutí podali naši hráči výborný kolektívny výkon. Počas celého zápasu boli aktívni, hrali ofenzívne, vytvárali si gólové príležitosti. V zakončení boli efektívni a napokon zaslúžene zvíťazili. Súper zo Slovenského Grobu bol nebezpečný najmä v úvode stretnutia. Postupne sa však ukázala lepšia kondícia a fyzická pripravenosť domácich hráčov. Hostia sa počas celého zápasu snažili odoberať lopty čisto a neznížili sa k zbytočne prehnanej tvrdosti, agresivite a dôrazu.

Našim chlapcom a realizačnému tímu srdečne blahoželáme k dnešnej výhre. Každý hráč si siahol na dno svojich síl a pekné akcie a góly potešili vyše 500 fanúšikov, ktorí dnes prišli na štadión v Ovsišti. Strelcom gólov by sme chceli touto cestou vysloviť poďakovanie a zablahoželať k úvodným gólom v našom drese Borisovi Turčákovi a Robertovi Matejkovi. Obrana dirigovaná kapitánom Hadom fungovala tiež spoľahlivo a najmä pravý obranca Denis Indrichovič bol všadeprítomný a neustále hrozil aj smerom dopredu. Menej veselou stránku sú zranenia Dávida Boďa a Dávida Marka. Obidvom prajeme skoré uzdravenie a návrat do tréningového procesu i súťažných zápasov.

Najbližšie sa náš tím predstaví na pôde súpera. V nedeľu 26.3.2017 budeme hosťami na ihrisku v Jablonovom. Naším súperom bude miestny oddiel FK Jablonové. Veríme, že ostatný výborný výkon a vysoké víťazstvo pomôže našim hráčom po psychickej stránke a budú naďalej pokračovať v dobrých výkonoch, ktoré prinesú úspešné výsledky, viťazstvá i radosť s predvedenej hry všetkým priaznivcom a priateľom futbalového klubu FC Petržalka akadémia. Takisto blahoželáme k 91. narodeninám legende Petržalky, ktorá sa každý zápas hlási fanúšikom spoza komentátorského mikrofónu Františkovi Štamberskému, hlavne veľa zdravia a radosti z futbalu, výkonov i výsledkov tímu FC Petržalka akadémia. Rovnako držíme palce aj nášmu trénerovi Petrovi Boďovi, ktorý sa pripravuje s reprezentáciou Slovenska do 21 rokov na Majstrovstvá Európy v Poľsku.

Pozápasový rozhovor s hlavným trénerom Dominikom Tóthom:

Ako hodnotíte zápas proti OŠK Slovenský Grob, v ktorom Petržalka vyhrala presvedčivo 7:0?
,,Do vedenia sme sa dostali hneď v 8 minúte gólom Hronca po peknej kombinácii na jeden dotyk. Prvý polčas však nebol podľa mojich predstáv. Pomalšie sme sa dostávali do tempa, z čoho pramenilo veľa nepresných prihrávok a nevedeli sme sa presadiť jeden na jedného v krajných vertikálach. Aj keď sme o víťazstve rozhodli už v prvom polčase, stále mi chýbala ľahkosť a hlavne jednoduché riešenie niektorých herných situácii. V druhom polčase sme boli svedkami veľmi pekných futbalových akcií, po ktorých sa presadili Turčák, Uhlík a celkovo s predvedenou hrou v druhej polovici som bol spokojný. Tak isto som bol spokojný aj so všetkými striedajúcimi hráčmi. Slušný výkon predviedol aj Peťo Čapla. Celý zápas jazdil hore – dole, spravil penaltu a Turčákovi krásne „načapoval“ na jeho druhý gól.“

V čom boli podľa Vás základné rozdiely v hre oproti úvodnemu zápasu na ihrisku Závodu?
,,Boli sme rýchlejší na lopte, súpera sme sa snažili atakovať hneď na jeho polovici. Ale hlavne bola väčšia ochota pohybu bez lopty.“

Počas stretnutia sa zranili Dávid Marko a Dávid Boďo. Aký je ich zdravotný stav?
,,Dávid Marko sa zrazil hlavou so súperom, má menšiu hrču a monokel. Dávid Boďo mal vykĺbený článok prsta na chodidle. Jeho zranenie si vyžiadalo aj menší lekársky zákrok, kedy mu prst napravili, ale obaja sú našťastie v poriadku a zapoja sa do tréningového procesu.“

V dnešnom zápase strelila Petržalka 7 gólov. Ste spokojný s vysokou streleckou produktivitou tímu?