V Borinke sme rozhodli až v samom závere.

FK Borinka - FCPA 0:1 (0:0)
canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

FK Borinka – FC Petržalka akadémia 0:1 (0:0)

Po tesnom víťazstve na pôde Jablonového čakal na seniorov FC Petržalka akadémia ďalší zápas na pôde súpera. V rámci 19. kola IV. ligy Bratislava vycestovali zverenci Dominika Tótha na zápas do Borinky. Tu si zmerali sily s domácim kolektívom FK Borinka. Vyše 200 divákom prinieslo toto stretnutie jediný gól, ktorým v závere rozhodol z pokutového kopu najlepší strelec Petržalky Jakub Hronec. Ďalšie šance na oboch stranách zostali nevyužité, keďže sa obaja brankári, domáci Droppa i hosťujúci Gábriš, prezentovali viacerými veľmi dobrými zákrokmi. Pre domáceho brankára Michala Droppu bol tento zápas špecifický, keďže do Borinky prišiel práve z Petržalky. Petržalke chýbal kapitán Marián Had a útočník Robert Matejka. Na stopérskom poste sa po dlhšej pauze objavil perspektívny Martin Walla. Kapitánsku pásku mal na rukáve Jakub Hronec.

Gól: 90′ Hronec

FK Borinka: Droppa- Bánovský, Vozár, Fráz, Selecký, Pokorný, Greňa, Martinkovič (76′ Piaček), Jakubec, Kováč, Gecler (88′ Pešl)

FC Petržalka akadémia: Gábriš- Indrichovič (57′ Zemeš), Walla, Marko, Čapla- Hečko (81′ Zahustel), Kusý, Uhlík, Turčák- Hronec- Boďo (68′ Pochyba)

19. kolo IV. ligy Bratislava zaviedlo A-tím FC Petržalka akadémia do neďalekej Borinky, kde si čiernobieli zmerali sily s miestnym klubom FK Borinka. Šéfovi realizačného tímu Petržalky Dominikovi Tóthovi chýbal kapitán Marián Had, ktorého miesto v strede obrany zaujal mladý Martin Walla. Rolu kapitána prebral v tomto stretnutí Jakub Hronec. Pre zranenie absentoval aj útočník Robert Matejka. Namiesto Patrika Zahustela sa vrátil do zostavy uzdravený Fero Hečko. Hneď v úvode zápasu zazvonilo brvno Gábrišovej brány po prvej strele domáceho kolektívu. Následná strela Michala Pokorného tesne minula bránu Petržalky.

Na druhej strane vyrazil Droppa Boďovu strelu. V 7. minúte netrafil bránu prudkou strelou znovu Dávid Boďo. V 13. minúte unikol domácej obrane Turčák, Droppa však jeho zakončenie chytil. O päť minút odkopol Peter Gábriš loptu pred agilným útočníkom Borinky Jurajom Geclerom. Dve minúty nato netrafil bránu Borinky Fero Hečko. V 36. minúte vystrelil nebezpečne hráč Borinky Juraj Jakubec. Jeho nepríjemnú tiahlu strelu vyrazil Peter Gábriš bravúrne nad brvno. Následne bol gólman Petržalky na mieste aj po nebezpečnej strele Geclera. V 39. minúte ešte nenamieril presne Petržalčan Kusý. V druhom polčase si viac šnací vytvorila Petržalka.

V 48. minúte netrafil kapitán Hronec akrobatickým kopom Droppovu svätyňu. V 60. minúte to skúšal opätovne Jakub Hronec, Droppa jeho pokus vyrazil. O dve minúty chytil na druhom konci ihriska Peter Gábriš strelu domáceho Jakubca. V 71. minúte vyrazil domáci brankár aj strelu striedajúceho Pochybu. O dve minúty bol na mieste aj pri Hečkovej strele. Na druhej strane minul bránu domáci Martinkovič. Následne zakončoval znovu Hečko, Michal Droppa jeho strelu bravúrne zneškodnil.

V závere zápasu ešte zasiahol Droppa po priamom kope Hronca. Keď sa druhé dejstvo chýlilo ku koncu, faulovali domáci v pokutovom území Turčáka a napriek nevôli hráčov i priaznivcov domácej Borinky, nariadil hlavný arbiter Igor Kočický pokutový kop. Kapitán Hronec sa z bieleho bodu nemýlil a tak Petržalka vybojovala v samom závere zápasu cenné víťazstvo 1:0.

V dnešnom zápase strhli naši futbalisti víťazstvo na svoju stranu až v samom závere. Počas celého zápasu nenašli recept na výborne chytajúceho Michala Droppu. Navyše domáci žltomodrí boli nebezpeční aj smerom dopredu a to najmä v prvom polčase. Hrotový hráč Borinky Juraj Gecler robil problémy našej mladej obrannej štvorici. V druhom polčase, hlavne v posledných dvadsiatich minútach si ale Petržalka vytvorila tlak a dokázala streliť vytúžený gól. Naši chlapci ukázali bojovnosť, charakter a chuť bojovať až do konca zápasu. Domáci kolektív nám bol počas celého zápasu nepríjemným súperom.

Dnes podali výborné výkony gólman Gábriš, stopér Marko ako aj kapitán Hronec, ktorý v závere zachoval chladnú hlavu a premenil penaltu. Aktívny bol vpredu tradične Fero Hečko, ktorému sekundoval Boris Turčák. Dobre zahral aj mladý Martin Walla. Hráčom a realizačnému tímu vedeným hlavným trénerom Dominikom Tóthom srdečne gratulujeme k dnešnému víťazstvu. Najbližšie sa naše mužstvo predstaví na domácom trávniku. V nedeľu 9.4. 2017 o 10:30 privítame na štadióne v Ovsišti mužstvo FK Lamač. Veríme, že sa hráči v súčinnosti s členmi realizačného tímu v týždni dobre pripravia na zápas a opäť potvrdia svoje kvality dobrou hrou i pekným výsledkom. Rovnako sme presvedčení, že súboj prvého a štvrtého mužstva v tabuľke pritiahne pozornosť fanúšikov, ktorí v hojnom počte zavítaju na náš štadión a budú sa môcť potešiť s dobrého futbalu aj potešujúceho výsledku ich favoritov, mužstva FC Petržalka akadémia.

Pozápasový rozhovor s hlavným trénerom Dominikom Tóthom:

Ako hodnotíte zápas proti FK Borinka, ktorý Petržalka vyhrala najtesnejším rozdielom 1:0?
,,Zápas z môjho pohľadu hodnotím pozitívne. Súper mal v prvom polčase dve šance, pri prvej nás podržala konštrukcia brány a v druhom prípade nás podržal skvelým zákrokom Peter Gábriš. To boli jediné dve šance súpera počas celého zápasu. My sme sa mohli dostať do vedenia hneď v 2. minúte, kedy vo vyloženej šanci trafil domáceho brankára Dávid Boďo. Do dobrej príležitosti sa v prvom polčase dostal ešte Boris Turčák, ale domácich opäť podržal brankár Droppa. V prvom dejstve to bol skôr medzi šestnástkový boj. Súper hral klasického „zaďoura“ a snažil sa len dlhým nákopom na jediného hrotového útočníka niečo vymyslieť. V druhom polčase sa prakticky nedostali na našu polovicu. Domácu bránu sme ohrozili ešte tri krát, kedy mali gól na kopačke Hronec, Turčák a Hečko. Boris Turčák potvrdil aj v tomto zápase svoje skúsenosti. V závere stretnutia bol po svojej krásnej individuálnej akcii faulovaný v pokutovom území z čoho sme vyťažili náš jediný gól. Som hrdý na chalanov, že mali až do konca zápasu túžbu vyhrať, lebo pokušenie vzdať sa, býva najväčšie tesne pred tým, ako máš konečne uspieť. A oni to „nezabalili“. Nie vždy sa dá hrať kombinačný futbal, pokiaľ k tomu nemáte podmienky. Oba tímy ich mali rovnaké, len s tým rozdielom, že domáci sa o nič konštruktívne nesnažili. Pre nás má toto víťazstvo z morálneho hľadiska veľkú cenu.“

V dnešnom zápase nastúpila mladá stopérska dvojica Dávid Marko a Martin Walla. Ako sa Vám pozdával výkon, ktori predviedli?
,,Som rád, že obaja môžu zberať skúsenosti aj v takýchto zápasoch. Z postu stredných obrancov dobre dirigovali svojich spoluhráčov, vyhrávali osobné súboje a páčila sa mi ich spolupráca pri zabezpečovaní sa. Budem rád, keď ich výkonnosť bude mať každým zápasom stúpajúcu tendenciu.“

V dnešnom zápase absentovali Marián Had a Robert Matejka. Aký je ich zdravotný stav?
,,Majo mal problém so zubom, čo vyústilo až do antibiotík. Robo má natiahnutý stehenný sval. V tomto momente Vám neviem povedať, kedy sa zapoja do tréningu.“