Spolu: 0.00
Pozrieť košík Zaplatiť

V príprave domáca prehra s Malženicami 3:4

canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Tím trénerskej dvojice Tóth – Boďo nastúpil dnes podvečer proti OFK Dynamo Malženice, v zápase bohatom na góly prehralo naše mužstvo s účastníkom IV. ligy ZsFZ 3:4.

FCPA – OFK Dynamo Malženice 3:4 (2:1)

Góly: 36. Hečko, 45. Pochyba, 66. Mašulovič – 10., 62., 70., 86. (11m)
FCPA: Gábriš (46. Valašik) – Indrichovič, Had, Mašulovič, Zahustel (62. Nagy) – Šmehýl (na skúške), Bončo (62. Čapla), Uhlík, Pochyba – Turčák- Hečko (74. Molnár).

Aktívnejšie vstúpili do zápasu naši hráči a už v 3. min zamestnal strelou po zemi brankára hostí Bončo. Hostia sa presadili gólovo v 10. min, kedy defenzívne rady FCPA neustrážili prienik Krajčoviča do pokutového územia a hostia viedli 1:0. A mohli aj vyšším rozdielom, keď o sedem minút neskôr lopta po strele z diaľky zazvonila o pravú tyč a od chrbta brankára Gábriša smerovala do brány. Ten sa našťastie stihol dobre zorientovať a na čiare zabránil druhému gólu. Čo sa nepodarilo hosťom, to sa podarilo nášmu tímu. V 20. min ešte Pochyba preváhal po Turčákovej prihrávke správny moment na strelu, no v 36. min si Hečko narazil loptu so Šmehýlom a kombináciu zakončil gólom na 1:1. Krátko pred polčasovou prestávkou potom ukázal cit pre koncovku Pochyba, keď dobre zareagoval na dlhý pas z hĺbky poľa a brankára hostí preloboval padáčikom do opustenej brány – 2:1.

Druhý polčas odštartovala sľubná akcia Turčáka, no v brejku troch proti trom neprepasíroval vo finálnej fáze loptu na spoluhráča a v 55. min síce prepálil tvrdou strelou loptu cez rukavice brankára, no tá už nemala razanciu dokotúľať sa za bránkovú čiaru. Sympatickým pokusom z diaľky sa prezentoval v 61. min Zahustel, no gól padol na druhej strane. V 62. min chýbalo našim zadákom viac dôrazu v pokutovom území, súperovi umožnili zareagovať na odrazenú loptu a tá zapadlo za Valašikov chrbát – 2:2. Do vedenia sme sa opäť dostali v 66. min, kedy jeden z Uhlíkových milimetrových centrov zapadol za obranu hostí a navrátilec Mašulovič strelil zblízka gól na 3:2. V 70. min sa núkal hvizd rozhodcovskej píšťalky po zákroku na Nagya, no tá zostala nemá a chvíľkovú nepozornosť nášho tímu potrestali hostia krásnou strelou spoza 16ky k žrdi – 3:3. O víťazovi rozhodla situácia tri minúty pred koncom, kedy Nagy zatiahol v pokutovom územi ručnú brzdu a hostia z penalty rozhodli o tesnej prehre FCPA 3:4.

HLAS PO ZÁPASE:

Dominik Tóth (tréner FCPA): „Zápas splnil účel, v prípravnom období je pre hráčov vždy lepšie odohrať zápas ako iba trénovať. Trápili nás absencie viacerých hráčov, ale je to niečo, čo k futbalu jednoducho patrí a podobná situácia sa môže vyskytnúť aj počas ligy. Dnes sme museli hľadať alternatívy na niekoľko postov a zápas nám ukázal niečo, čo sme doteraz možno nevideli. Teraz prichádza čas, aby sme na nové poznatky adekvátne zareagovali. Ja som avizoval aj v súhrnnom rozhovore po jeseni, že v defenzíve máme rezervy, to sa dnes potvrdilo. Mrzí ma veľký počet nepresností v rozohrávke a nemôžem nespomenúť nedôraz a veľké chyby pri gólových situáciách súpera.“