Pozrieť košík Zaplatiť

canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

V príprave prehra s béčkom Dunajskej Stredy 2:4

Prvýkrát sa v petržalskom drese predstavil 14-násobný slovenský futbalový reprezentant Marián Had.

Tím trénera Tótha podľahol v prvom prípravnom zápase v Dunajskej Strede domácemu B-tímu 2:4, keď rozhodujúce góly inkasoval až v samom závere stretnutia. V petržalskom drese sa predstavilo niekoľko nových tvárí, naše mužstvo nezúžitkovalo hernú prevahu v 2. polčase vo víťazný gól, dva inkasované góly priniesli vzhľadom k vývoju zápasu trpkú prehru 2:4.

Úvodná štvrťhodina priniesla vyrovnaný zápas bez výraznejších gólových príležitostí. Tie prišli až v záverečnej päťnásťminútovke prvého polčasu, kedy obe mužstvá predviedli niekoľko vydarených kombinačných akcií. O prvý gól sa postaral v 34. min Tomáš Uhlík. Odrazenú loptu si najskôr spracoval a po uvoľnení poslal spoza šestnástky nechytateľnú strelu za chrbát domáceho gólmana. Exportný „angličák“ priniesol nášmu tímu vedenie, no ešte do prestávky dokázali domáci odpovedať. V 39. min zahrávali roh, na prednej žrdi predĺžili loptu do nebezpečného priestoru pred bránu, odkiaľ nebolo problém usmerniť loptu do siete – 1:1. Krátko pred prestávkou inkasoval brankár Valašik po umiestnenej strele k žrdi ešte jeden gól, napriek tomu treba dodať, že niekoľkými výbornými zákrokmi v prvej časti hry svoj tím podržal.

Exportným gólom sa blysol Tomáš Uhlík.

Po zmene strán urobil tréner Tóth zmeny v zostave a tie priniesli oživenie a vyrovnávajúci gól. V 63. min poslal Turčák prienikovú prihrávku na Nespešného, jeho prízemný center z ľavej strany pred bránku našiel nabiehajúceho Štefana Molnára a bolo vyrovnané – 2:2. Gólový moment bol logickým vyústením hernej prevahy Petržalčanov a vo vzduchu visel vedúci gól. V 74. min. Molnár ponúkol presný center na hlavu Turčáka, no jeho technický pokus domáci brankár zlikvidoval a ten istý hráč mal na kopačke víťazný gól aj v 85. min, keď prevzal prihrávku od Bonča, uvoľnil sa v šestnástke, no v súboji zoči-voči neprepálil rukavice domáceho brankára. Nedáš-dostaneš platilo v Dunajskej Strede dvojnásobne. V 87. unikol po pravej strane domáci hráč a jeho prihrávku posunul strelou po zemi domáci útočník do protipohybu gólmana Gábriša. Gólový účet uzavreli domáci v 89. min ďalším gólom a vzhľadom k vývoju zápasu uštedrili nášmu tímu krutú prehru 2:4.

Najbližší prípravný zápas by malo odohrať naše mužstvo doma v stredu 25.1. o 18:30 proti FKM Nové Zámky. O tom, či sa zápas uskotoční, rozhodne stav hracej plochy.

Kvalitným výkonom sa prezentoval Dávid Marko.

FC DAC 1904 Dunajská Streda „B“ – FCPA 4:2 (2:1)

Góly: 39., 44., 87., 89. – 34. Uhlík, 64, Š. Molnár
ŽK: nikto

FCPA (1. polčas): Valašik – Indrichovič, Marko, Had, Čapla – Hečko, Uhlík, Kusý, Vítek (na skúške) – Turčák – Boďo
FCPA (2. polčas): Gábriš – Zahustel, Kusý, Had, Nagy – Indrichovič (71. Marko), Benci, Bončo, Nespešný – Turčák – Š. Molnár (na skúške)

HLAS PO ZÁPASE:

Dominik Tóth (tréner FCPA): Výkon mužstva sa mi viac pozdával v druhom polčase, v ktorom sme boli na ihrisku lepším tímom. Sme na samom začiatku prípravy, skúšame rôzne herné varianty, hráčov na rôznych postoch. Išlo o to, aby si chalani zabehali a odohrali zápas, na našom domácom ihrisku je momentálne bohužiaľ zamrznutý trávnik a tak boli hráči v plnom kontakte s loptou až dnes. Viem, že všetci v kádri chcú na sebe pracovať a som si istý, že chyby, ktorých sa mužstvo dopustilo dnes, v priebehu zimnej prípravy odstránime.“