Spolu: 0.00
Pozrieť košík Zaplatiť

V Skalici prehra 1:4

canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Zverenci trénera Borbélyho prehrali v prípravnom zápase na pôde finalistu tohtoročného Slovnaft Cupu 1:4, jediný gól nášho mužstva zaznamenal v 80. minúte František Lády.

Po úvodnej dvadsaťminútovke, počas ktorej si ani jedno mužstvo nevypracovalo vyloženú gólovú príležitosť, sa v 24. min gólovo presadili domáci, keď si Lukáš Kubus prevzal kolmú prihrávku, obišiel gólmana Petroviča a chladnokrvne zakončil – 1:0 z pohľadu domácich. Ten istý hráč mohol po rovnakej akcii pridať o minútu neskôr aj druhý gól, no tentoraz mieril z uhla do žrde. Druhý gól pridali domáci v 35. minúte, kedy sa Ondriš aj so šťastím predral cez Sopúcha a nadvakrát prekonal bezmocného Petroviča.

Ten sa napriek inkasovaným gólom prezentoval výborným výkonom, čo potvrdil v druhej časti hry v 47. minúte, kedy bravúrne vytlačil loptu spod brvna a svoje kvality ukázal aj v 54. minúte, keď lopta po priamom kope domácich padala k pravej žrdi brány, no Petrovič ju robinzonádou vytlačil na roh. Naše mužstvo zahrozilo v 57. min. Po akcii Ládyho na pravej strane si nabehol na center Čapla a lopta opečiatkovala brvno domácej brány. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo o minútu neskôr, na 3:0 z protiútoku z pohľadu domácich zvyšoval po peknej kombinácii zblízka Švrček. Petržalčania sa dočkali gólu v 80. minúte po akcii Dobrovodského na ľavej strane a vysunutí Františka Ládyho. Ten si prebral loptu a umiestnenou strelou k žrdi znížil na 1:3. V samom závere, v nadstavenom čase, pečatil výhru domácich štvrtým gólom v našej sieti Jakúbek.

MFK Skalica – FC Petržalka akadémia 4:1 (2:0)

Góly: 24. Kubus, 34. Ondriš, 58. Švrček, 90+1. Jakúbek – 80. Lády
ŽK: nikto
Zostava FCPA: Petrovič – Lády, Majerčák (60. Willmann), Sopúch (60. Horváth), Košťál (65. Dobrovodský) – Hečko (46. Mikunda), Čemba (30. Semančík), Kavoň (46. Uhlík), Pochyba (46. Čapla), Pilát (60. Babinec) – Kondrlík

HLAS PO ZÁPASE:

Balázs Borbély (tréner FCPA): „Pre nás to bola výborná previerka, hoci zápas ukázal, že súper bol nad naše sily. Po fyzickej, či taktickej stránke a tiež z pohľadu riešenia herných situácií boli domáci o triedu vyššie. Naše mužstvo ukázalo, najmä v druhom polčase, pozitívne momenty. Strelili sme gól, nastrelili brvno, hráči predviedli niekoľko pekných kombinácií, no dopustili sme sa aj viacerých chýb. Tým sa budeme v priebehu týdňa venovať a určite si ich rozoberieme. Príjemným prekvapením bol pre mňa výkon brankára, Petrovič bol našim najlepším mužom na ihrisku.“

V najbližšom termíne odohrá naše mužstvo prípravný zápas o týždeň v sobotu 22. júla. Na domácom trávniku privítame v tradičnom čase o 10:30 „B“ tím FK DAC 1904 Dunajská Streda.