Vydreté víťazstvo seniorov v Jablonovom.

FK Jablonové - FCPA 1:2 (0:0)
canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

FK Jablonové – FC Petržalka akadémia 1:2 (0:0)

Po domácej víťaznej premiére proti Slovenskému Grobu vycestovali hráči FC Petržalka akadémia do Jablonového na zápas 18. kola IV. ligy skupiny Bratislava. Na pôde posledného tímu v tabuľke boli diváci svedkami troch gólov, premenenej penalty, množstva osobných súbojov ako aj festivalu zahodených šancí hráčov hostí z pravého brehu Dunaja, a to najmä v prvom polčase. Zdravotné problémy nedovolili nastúpiť Ferovi Hečkovi. Jeho miesto zaujal Patrik Zahustel a podal veľmi solídny výkon. Do brány sa postavil Peter Gábriš. Žolíkom trénera Dominika Tótha, ktorý pochádza práve z Jablonového a tak malo toto meranie síl pre neho špecifickú príchuť, sa stal Alan Zemeš, ktorý rozhodol o výhre svojho tímu tri minúty pred koncom stretnutia. Na lavičku náhradníkov sa dostal prvýkrát mladý Adam Semančík. Do zápasu však nezasiahol. Namiesto Tomáša Pochybu nastúpil od začiatku Roman Kusý.

Góly: 80′ Nerád – 64′ Hronec, 87′ Zemeš

FK Jablonové: Hermann- Adámek, Stehlík, Čermák (78′ Galanský), Mackových, Gröger, Krutil, Krútil, Nerád, Laki (57′ Stroka), Prokop

FC Petržalka akadémia: Gábriš- Indrichovič, Had, Marko, Čapla, Uhlík (59′ Pochyba), Turčák, Boďo (65′ Matejka), Zahustel (76′ Zemeš), Hronec, Kusý

Úvodné jarné domáce víťazstvo hráčov FC Petržalka akadémia nad OŠK Slovenský Grob veľmi potešilo všetkých priaznivcov čiernobielych. V 18. kole IV. ligy Bratislava čakalo na zverencov trénera Dominika Tótha FK Jablonové. Pre nášho kouča to bol špeciálny zápas, pretože pochádza práve z tejto dedinky na Záhorí. Stretnutie tímov z opačných koncov tabuľky začali lepšie hostia z Petržalky. V 8. minúte mieril v čistej šanci kanonier Hronec len do brvna Hermannovej brány. O dve minúty chytil domáci brankár pokus Indrichoviča.

15. minúta priniesla nepresný pokus Romana Kusého. Domáci pohrozili dve minúty nato, keď po peknej akcii zakončil nepresne Pavol Laki. V 24. minúte zarotoval svoj pokus aktívny Hronec nad bránu domáceho kolektívu. V 29. minúte vystrelil z priameho kopu Petržalčan Uhlík, Michal Hermann jeho pokus bravúrne vyrazil na roh. O tri minúty netrafil bránu Dávid Boďo. Domáca defenzíva tečovala jeho pokus na roh. Po následnom centri sa zavesil do vzduchu Patrik Zahustel, Hermann jeho hlavičku opäť zneškodnil. V záverečnej päťminútovke úvodnej časti hry ešte slabo vystrelil Uhlík. Michal Hermann bol na mieste. Domáci brankár zakrátko vyrazil aj Turčákovu strelu a tak odchádzali obe mužstvá do šatní za bezgólového polčasového stavu.

V druhom polčase bolo menej šancí ale prišli góly. V 54. minúte letela krížna strela domáceho Stanislava Krútila nad Gábrišovu bránu. V 59. minúte netrafil domácu svätyňu znovu Uhlík. V 64. minúte nariadil rozhodca penaltu po faule na agilného Zahustela. Loptu si na biely bod postavil Jakub Hronec a otvoril skóre zápasu. 1:0 pre Petržalku. V 70. minúte hlavičkoval nad domáci kapitán Tomáš Adámek. Na opačnej strane chytil Hermann slabú strelu striedajúceho Matejku. V 80. minúte udreli domáci.

Po nedorozumení v obrane Petržalky a odrazenej strele od žrde upratal loptu za Gábrišov chrbát Samuel Nerád a na obrovskú radosť domáceho publika vyrovnal na 1:1. O tri minúty chytil Peter Gábriš strelu Patrika Prokopa. V 87. minúte skórovali hostia. Matejka vyhral súboj s Adámekom a striedajúci Alan Zemeš strelou po zemi rozvlnil sieť. V tábore fanúšikov Petržalky vypukla po tomto góle obrovská eufória. V samom závere ešte netrafil bránu dvakrát Matejka a úspešný nebol ani Hronec. Pri ďalšej akcí bol brankár Michal Hermann pri lopte skôr ako útočníci Petržalky. Skóre sa ale už nezmenilo a tak si Petržalčania pripísali tri body za vydreté víťazstvo 2:1. V dnešnom zápase si naši hráči vypracovali najmä v prvom dejstve veľa gólových šancí, ktoré ale nepremenili.

Domáci gólman Michal Hermann sa prekonával a predviedol viacero výborných zákrokov. Po vstrelenom góle sme si nedali vzadu pozor a po nedorozumení v obrane sme inkasovali. Bodovú stratu odvrátil tesne pred koncom svojím gólom Alan Zemeš, začo mu patrí srdečná gratulácia a poďakovanie. Rovnako blahoželáme aj Jakubovi Hroncovi k jeho gólu. Okrem spomenutej dvojice podali výborné výkony stopéri Dávid Marko a kapitán Marián Had. Tradične aktívny bol na pravej strane obrany Denis Indrichovič. Dobrý výkon dnes podal aj mladý Patrik Zahustel, ktorý „vyrobil“ penaltu a viackrát podkúril domácej obrane a zapájal sa do útočných kombinácií.

Na druhej strane treba povedať, že nepremieňanie gólových šancí nám komplikuje zbytočne zápas. Veríme však, že hráči v spolupráci s realizačným tímom budú v tréningovom procese naďalej usilovne pracovať a zlepšovať všetky herné činnosti či už jednotlivcov alebo celého kolektívu. Z domácich hráčov podali veľmi solídne výkony kapitán Tomáš Adámek, ktorého fyzické parametre boli problémom pre našich hráčov. Brankár Michal Hermann vyriešil viacero ťažkých situácií.

Našim hráčom a realizačnému tímu blahoželáme k víťazstvu a veríme, že náš tím bude naďalej tešiť svojich priaznivcov dobrou hrou i výsledkami. Najbližšie nás čaká zápas na pôde súpera. V nedeľu 2.4. 2017 o 16:30 budeme hosťami na ihrisku FK Borinka v Borinke. Veríme, že sa na toto stretnutie pripravia naši futbalisti v spolupráci s členmi realizačného tímu zodpovedne a pripíšu si ďalší priaznivý výsledok do tabuľky, ktorý určite urobí radosť všetkým nám priaznivcom a priateľom klubu FC Petržalka akadémia.

Pozápasový rozhovor s hlavným trénerom Dominikom Tóthom:

Ako hodnotíte uplynulý zápas v Jablonovom v ktorom Petržalka zvíťazila 2:1?
,,Z našej strany to bol orchester zahodených šancí, hlavne v prvom polčase. Do 13. min. sme napočítali 6 vyložených gólov. Bol som sklamaný s ľahkovážnosťou riešenia finálnej fázy niektorých našich hráčov. Gólu, ktorý sme vsietili z pokutového kopu, predchádzalo pekné zabehnutie Zahustela, ktorý bol faulovaný. Súperovi sme umožnili skórovať po našich hrubých individuálnych chybách v obrane, kedy prišlo k nedorozumeniu medzi Čaplom a Hadom a hneď v zápätí nedôrazným odkopom Marka. Pri našom druhom góle by som chcel vyzdvihnúť celú akciu. Začal ju Had dobrým nákopom na Matejku, ktorý odstavil dvoch súperových hráčov a vytvoril tak priestor Zemešovi. Alan krásne uzatvoril priestor a nebol už problém z jeho strany vsietiť gól. Som spokojný len s 3 bodmi. Ale zároveň viem pochopiť aj chalanov, že je ťažké hrať futbal na hracej ploche, po ktorej sa bojíte čo i len prebehnúť, aby ste sa nezranili. Mal som pocit, že hráme na tankodrome, ktorý sa nachádza kúsok nad ihriskom.“

V dnešnom zápase premárnili hráči Petržalky viacero gólových šancí najmä v prvom polčase. Čo je podľa Vás treba zmeniť aby sa zlepšila efektivita v zakončení?
,,Prístup. Hráč nemôže začať oslavovať skôr, než je lopta v sieti. V opačnom prípade to dopadne tak, ako v prvom polčase v Jablonovom. V tréningovom procese sa streľbe venujeme pravidelne a budeme v tom pokračovať aj naďalej.“

V dnešnom zápase chýbal Fero Hečko. Aký je jeho zdravotný stav?
,,Fero mal zapálené dutiny. Tento týždeň by sa mal zapojiť do tréningového procesu.“

Solídny výkon dnes podal Patrik Zahustel, ktorý nastúpil v základnej zostave po dlhšom čase. Ako ste spokojný s hrou, ktorú predviedol?
,,S výkonom a prístupom Zaja som spokojný. Dlhšie laboroval so zranenou achilovkou a som rád, že sa opäť mohol zapojiť do súťažného zápasu.“